۱۳۸۸ آبان ۲۰, چهارشنبه

محاکمه یکی از فعالین دانشجوئی دستگیریهای اخیر

بنابه گزارشات رسیده از بند زنان زندان اوین، صبح امروز فعال دانشجوئی عاطفه نبوی از دستگیر شدگان اعتراضات اخیر به دادگاه انقلاب برده شد و بیش از 3 ساعت مورد محاکمه قرار گرفت.

زندانی سیاسی عاطفه نبوی روز چهارشنبه 20 آبان ماه به شعبۀ 12 دادگاه انقلاب برده شد. محاکمۀ او از 09:00 صبح آغاز شد و تا حوالی ساعت 13:00 ادامه یافت و بیش از 3 ساعت مورد محاکمه قرار گرفت. رئیس این شعبه که قادر به نسبت دادن اتهامات واهی به این فعال دانشجوئی نشده بود سعی کرد. اعضای خانواده او که بدلیل هواداری از سازمان مجاهدین در زندان و یا در قرارگاه اشرف در عراق بسر می برند بعنوان اتهام علیه او بکار ببرند. در پایان دادگاه به او گفته شد که حکم وی تا 3 هفتۀ دیگر ابلاغ خواهد شد. به همسر خانم نبوی اجازه حضور در دادگاه داده نشد.

زندانی سیاسی عاطفه نبوی قرار بود که در 8 آذر ماه محاکمه شود ولی بصورت ناگهانی روز گذشته به او اعلام شد که دادگاه وی 20 آبان ماه برگزار خواهد شد.

از طرفی دیگر از هفتۀ گذشته خانم نبوی و سایر زندانیان سیاسی (شبنم مددزاده،مهسا نادری ،نازیلا دشتی و ...) این بند به ویروس آنفولانزا مبتلا شده اند که نوع آن هنوز نامشخص است. برای تحت فشار قرار دادن زندانیان سیاسی آنها را صبح زود و غروب به سالن هواخوری که در معرض سرما است می برند و برای مدت طولانی در آنجا نگه می دارند. زندانیان سیاسی بند زنان به خاطر بیماری شدید و اعتراض نسبت به این برخورد غیر انسانی از رفتن به سالن هواخوری امتناع کردند.که با خشم زندانبانان و پاسداربندها مواجه شدند. پاسداران زندان برای انتقام گیری از زندانیان سیاسی آنها را ازتماس تلفنی با خانواده های خود محروم کردندو روز سه شنبه 19 آبان ماه ملاقاتهای حضوری زندانیان سیاسی زنان با خانواده هایشان را ملغا کردند .

خانم عاطفه نبوی فعال دانشجوئی و از مدافعین دانشجویان محروم از تحصیل است. او روز 24 خرداد ماه با یورش مامورین وزارت اطلاعات به منزل یکی از بستگانشان دستگیر و به بند مخوف 209 زندان اوین منتقل شد و چندین هفته در سلولهای انفرادی تحت بازجوئی و شکنجه روحی بازجویان وزارت اطلاعات قرار داشت.

درحال حاضر علاوه بر خانم نبوی 4 عضو دیگر این خانواده در زندانهای اوین و سمنان بسر می برند که اسامی آنها به قرار زیر می باشد:خانم فاطمه نبوی و طیبه نبوی در زندان سمنان،سیدظهور نبوی و سید ضیاء نبوی در بند 350 زندان اوین می باشند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، بازداشت، پرونده سازی محاکمۀ این فعال دانشجوئی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجعه بین المللی خواستار اقدامات عاجل برای آزادی زندانیان سیاسی در ایران است.

فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران

20 آبان 1388 برابر با 11 نوامبر 2009

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:

کمیساریای عالی حقوق بشر

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین الملل

سازمان دیدبان حقوق بشرhttp://pejvakzendanyan.blogfa.com

pejvak_zendanyan10@yahoo.com

pejvakzendanyan@gmail.com

tel.:0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: