۱۳۸۸ آبان ۲۶, سه‌شنبه

وضعیت مبهم دو دانشجوی زندانی در سلولهای انفرادی بند 209

بنابه گزارشات رسیده به فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،2 دانشجوی زندانی علی پرویز و سهیل محمدی از دانشجویان خواجه نصیرالدین طوسی در شرایط مبهمی در سلولهای انفرادی بند 209 زندان اوین بسر می برند.

دانشجویان زندانی علی پرویز و سهیل محمدی 2 دانشجوی خواجه نصیر الدین طوسی هستند که در سلولهای انفرادی بند مخوف 209 زندان اوین در شرایط مبهمی بسر می برند.از زمان دستگیری تا به حال آنها فقط توانسته اند یک مکالمۀ کوتاه و کنترل شده تلفنی 2 دقیقه ای با خانواده های خود داشته باشند و حرفهای دیکته شده بازجویان وزارت اطلاعات مبنی بر اینکه حال ما خوب است و نگران نباشید را اظهار دارند. خطر جدی وجود دارد که بازجویان وزارت اطلاعات برای توجیه دستگیری خودسرانه دانشجویان اقدام به شکنجۀ غیر انسانی و پرونده سازی علیه آنها نمایند.

علی پرویزو سهیل محمدی در دستگیریهای گسترده در سطح تهران در آستانه 13 آبان دستگیر شدند.مامورین وزارت اطلاعات در تاریخ 12 آبان حوالی ساعت 23:45 به منزل علی پرویز یورش بردند و او را دستگیر و به بند 209 زندان اوین منتقل کردند.مامورین وزارت اطلاعات همچنین منزل آنها را برای مدت طولانی مورد بازرسی قرار دادند.

گفته می شود که دستگیری علی پرویز و سهیل محمدی بخاطر اعتراضات گسترده که دانشجویان علیه حضور صفار هرندی و بیرون راندن او از دانشگاه توسط دانشجویان صورت گرفته است و نوعی انتقام گیری از دانشجویان آزادیخواه می باشد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، یورش به منازل ، دستگیری، انتقال آنها به سلولهای انفرادی و شکنجه برای گرفتن اعترافات جهت پرونده سازی و توجیه بازداشت خود سرانه را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگر شکنجه و دستگیریهای خود سرانه می خواهد برای آزادی زندانیان سیاسی در ایران اقدام فوری نمایند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

26 آبان 1388 برابر با 17 نوامبر 2009

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:

کمیساریای عالی حقوق بشر

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین الملل

سازمان دیدبان حقوق بشر


http://pejvakzendanyan.blogfa.com

pejvak_zendanyan10@yahoo.com

pejvakzendanyan@gmail.com

tel.:0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: