۱۳۹۰ شهریور ۱۹, شنبه

انتقال فعال دانشجویی علی عجمی به سلولها انفرادی زندان گوهردشت کرج


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" در راستای تشدید فشارهای قرون وسطایی علیه زندانیان سیاسی توسط ماموران ولی فقیه در زندان گوهردشت کرج،فعال دانشجویی علی عجمی به سلولهای انفرادی بند 5 زندان گوهردشت کرج منتقل گردید.
روز شنبه 19 شهریور ماه فعال دانشجویی علی عجمی از سالن ایزوله شده 12 بند 4 به سلولها انفرادی بند 5 زندان گوهردشت کرج منتقل گردید. فعال دانشجویی علی عجمی مدتی پیش هنگامی که زندانیان سیاسی جعفر اقدامی سخت بیمار بود و قادر به راه رفتن نبود او را جهت انتقال به بهداری همراهی می کرد. ولی هنگام بازگشت مورد یورش فردی به نام شیخ افسر پاسدار نگهبان همراه با 3 پاسدار دیگر و وحشیانه مورد ضرب وشتم قرار گرفت بطوری که بدن او از چند ناحیه زخمی و کبود گردید.
افسر پاسدار شیخ که از سرکوبگران این زندان می باشد علاوه بر ضرب و شتم وحشیانه این 2 زندانی اقدام به شکایت علیه آنها نمود . محمد مردانی رئیس زندان ، خادم معاون وی و فرجی نژاد رئیس اطلاعات زندان بجای پیگیری و برخورد با این پاسدار سرکوبگر اقدام به انتقال فعال دانشجویی علی عجمی به سلولها انفرادی نمود.
فعال دانشجویی علی عجمی دانشجوی حقوق دانشگاه تهران است ،که در بهمن ماه 1388 مامورین وزارت اطلاعات به منزل آنها در سبزوار یورش بردند و پس از مدتی او را به سلولها انفرادی بند 209 زندان اوین منتقل کردند. او نزدیگ به 4 ماه در سلولها انفرادی تحت شکنجه های جسمی و روحی بازجویان وزارت اطلاعات قرار داشت.بازجویان وزارت اطلاعات با نسبت دادن اتهامات واهی و پرونده سازی علیه او ،پرونده وی را به شعبۀ 15 دادگاه انقلاب ارسال کردند و توسط فردی بنام صلواتی معروف به قاضی مرگ مورد محاکمه و به 4 سال زندان محکوم نمود و پس از مدتی او را از بند 350 زندان اوین به زندان گوهردشت کرج تبعید کردند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، ضرب وشتم وحشیانۀ این دانشجوی زندانی و انتقال او را به سلولها انفرادی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر خواستار اعزام گزارشگر ویژه سازمان ملل برای بازدید از زندانها ،ملاقات با زندانیان سیاسی و خانواده های آنها جهت تهیۀ گزارشی از جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای و ارائۀ آن به سازمان ملل می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
19 شهریور 1390 برابر با 10 سبتامبر 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل
http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: