۱۳۹۰ شهریور ۲۹, سه‌شنبه

انتقال 5 زندانی دیگر از زندان قزل حصار به سلولها انفرادی جهت اجرای حکم اعدام


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران " روز دوشنبه 28 شهریورماه سری چهارم زندانیان که تعداد آنها 5 نفر بودند از زندان قزل حصار به سلولهای انفرادی زندان اوین و زندان خورین ورامین جهت اجرای حکم اعدام منتقل شدند.
از روز پنجشنبه تا روز دوشنبه به ترتیب 4 سری زندانی از زندان قزل حصار به زندانهای اوین، گوهردشت و ورامین منتقل شدند. سری اول روز پنجشنبه 24 شهریورماه 22 زندانی،سری دوم روز شنبه 26 شهریورماه 5 زندانی ،سری سوم روز یکشنبه 10 زندانی و سری چهارم روز دوشنبه 5 زندانی بودند.
اسامی تعدادی از 5 زندانی که روز دوشنبه 28 شهریور ماه به سلولهای انفرادی زندان اوین و خورین ورامین منتقل شدند به قرار زیر می باشد:
1- زندانی علی ناظمین حدودا 54 ساله به سلولها انفرادی زندان خورین ورامین منتقل شد و قرار بود که حکم اعدام وی روز سه شنبه به اجرا گذاشته شود.
2- مجید بهمن آبادی 40 ساله 4 سال در زندان قزل حصار بسر می برد به سلولها انفرادی زندان اوین منتقل شد .
در طی چند روز گذشته حداقل 42 نفر فقط از زندانیان زندان قزل حصار اعدام شدند.ولی رسانه های رژیم ولی فقیه علی خامنه ای خبر از اعدام 22 نفر را داده اند.اعدام های مخفیانه و گروهی روزهای گذشته حاکی از آن است که ابعاد اعدام ها در زندانهای ولی فقیه بسیار گسترده تر از آن است که از طریق رسانه های دولتی اعلام می گردد. در میان اعدام شدگان تعدادی از شهروندان افغانی وجود دارند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،اعدام های گروهی و مخفیانه روزهای گذشته زندانیان در زندان قزل حصار را محکوم می کند و از دبیر کل ،کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار دخالت برای متوقف کردن جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای در ایران است.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
29 شهریور 1390 برابر با 20 سپتامبر 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: