۱۳۹۰ شهریور ۲۹, سه‌شنبه

اعدام مخفیانه و گروهی 8 زندانی در زندان وکیل آباد مشهدبنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" 8 زندانی در زندان وکیل آباد مشهد روز یکشنبه به دار آویخته شدند.
موج جدیدی از اعدام ها که از چند هفتۀ پیش آغاز شده است و تقریبا در اکثر نقاط ایران صورت می گیرد همچنان ادامه دارد. روز یکشنبه 27 شهریور ماه در یک اعدام گروهی و مخفیانه در زندان وکیل آباد مشهد 8 زندانی به اتهام داشتن مواد مخدر به دار آویخته شدند.
اسامی زندانیانی که در زندان وکیل آباد مشهد اعدام شدند به قرار زیر می باشد:
1- امیر رضا چوپان صحرانورد فرزند محمد 2- هادی کریمی فرزند محمد علی 3- ابوالفضل مراتی 4- جلال خیابانی فرزند عباس 5- جواد نظری فرزند علی 6- خلیل حسینی فرزند محمد 7- مقصود بلوایه فرزند محمد 8- خسرو سهیلی فر فرزند عبدالله
یکی ازسیاستهای ولی فقیه علی خامنه ای برای ایجاد رعب و وحشت در میان مردم ایران اقدام به اعدام در ملاعام و اعدام های گروهی در زندانها می باشد.از آنجایی که اعدام های گروهی باعث انزجار و نفرت عمومی در ایران و جهانیان شده است اکثر اعدام ها را مخفیانه انجام می دهند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،اعدام های گروهی و در ملاعام که هدفی جز ایجاد رعب و وحشت در بین مردم ندارد را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از دبیر کل ،کمیسر عالی حقوق بشر و تمامی مراجع بین المللی خواستار دخالت برای متوقف کردن موج کشتارها در ایران و ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
29 شهریور 1390 برابر با 20 سپتامبر 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: