۱۳۹۰ مهر ۵, سه‌شنبه

اعدام مخفیانه یک زندانی در زندان خورین ورامین

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" صبح روز گذشته یک زندانی در زندان خورین ورامین مخفیانه به دار آویخته شد.
روز دوشنبه 4 مهرماه زندانی علی ناظمیان 50 ساله که نزدیگ به 6 سال در زندان خورین و قزل حصار زندانی بود در زندان خورین ورامین به دار آویخته شد. او به اتهام داشتن مواد مخدر محکوم به اعدام شده بود.علیرغم اینکه 2 روز از اعدام این زندانی می گذرد هنوز قوۀ قضاییۀ ولی فقیه علی خامنه ای و رسانه های حکومتی از انتشار خبر اعدام این زندانی خوداری می کنند.
زندانی علی ناظمیان 28 شهریورماه از واحد 2 زندان قزل حصار به سلولهای انفرادی زندان خورین –ورامین جهت اجرای حکم اعدام منتقل شده بود ولی پس از انتشار نام زندانیانی که در آستانۀ اعدام قرار دارند اجرای حکم او را به مدت چند روز به عقب انداختند.
سیاستهای اعدام های گروهی و در ملاعام توسط ولی فقیه علی خامنه ای برای ایجاد فضای رعب و وحشت در جامعه گرفته می شود و توسط صادق لاریجانی منصوب ولی فقیه در راس قوۀ قضاییه و از جنایتکاران علیه بشریت به اجرا گذاشته می شود.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، استمرار اعدام های مخفیانه در زندانهای ولی فقیه را محکوم می کند و از دبیر کل و کمیسر عالی حقوق بشر خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
05 مهر 1390 برابر با 27 سپتامبر 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: