۱۳۸۸ تیر ۱۹, جمعه

اعدام مخالفین سیاسی تحت عنوان جرائم عادیبنابه گزارشات رسیده از زندان گوهردشت کرج ،یکی از اعدام شدگان 10 تیرماه جوانی بنام سعید الهیاری است که به خاطر درگیری با نیروهای انتظامی دستگیر شده بود، می باشد
سعید الهیاری 23 ساله که از 2 سال پیش در بند 4 زندان گوهردشت کرج زندانی بود. زندانی سعید الهیاری بعد از اینکه با نیروهای انتظامی درگیر شد دستگیر و از 2 سال پیش به زندان گوهردشت کرج منتقل شد. اواز آن زمان تا روز سه شنبه 9 تیرماه در این زندان بسر برد.رژیم به جوانانی که نسبت به رفتار وحشیانۀ نیروهای سرکوبگر اعتراض می کنند تحت عناوین ارازل و اوباش آنها را دستگیر می کند. او روز سه شنبه 9 تیرماه همراه با ناصر خیرالهی و 4 زندانی دیگر برای اجرای حکم اعدام به زندان اوین منتقل شدند و در روز چهارشنبه 10 تیرماه در زندان اوین به دار آویخته شد.
از هویت 6 نفری که در 10 تیرماه اعدام شدند. تا به حال هویت 2 نفر مشخص شده است و هر دو زندانی بدلیل اعتراض به سیاستهای این رژیم دستگیر، زندانی و اعدام شدند . اینگونه اعدامها ،اعدامهای سیاسی محسوب می شود. هنوز از هویت 4 نفر دیگر خبری در دست نیست.و رسانه های خبری رژیم اسامی 6 نفری که در 10 تیر ماه اعدام شدند را اعلام نکرده اند.
از شیوه های معمول این رژیم است که مخالفین خود را با اتهامات دیگری اعدام می کنند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، اعدام 2 زندانی مخالف این رژیم که هویت آنها مشخص شده وبدلیل مخالفت با این رژیم اعدام شده اند را محکوم می کند. از سازمانهای حقوق بشری و مراجع بین المللی خواستار اقدامات فوری برای متوقف کردن اعدامها در ایران و بخصوص اعدام زندانیان سیاسی تحت عناوین دیگری است.
فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران
19 تیر 1388 برابر با 10 ژولای 2009
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
سازمان دیدبان حقوق بشر

http://pejvakzendanyan.blogfa.com
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.: 0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: