۱۳۹۲ مهر ۲۱, یکشنبه

تجمع ، تحصن و اعتراضات گسترده خانواده در مقابل اداره اطلاعات سنندج بنابه گزارشات رسیده  به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» روز گذشته ده ها نفر از خانواده های اهل سنت کرد که فرزندانشان در آستانه اعدام قرار دارند و از وضعیت وشرایط  ۵ نفر از آنها  که چند روزی است  به نقطه نامعلومی منتقل شده اند و هیچ خبری ندارند  در مقابل اداره اطلاعات سنندج دست به تجمع و اعتراضات گسترده زدند.
   روز  شنبه ۲۰ مهرماه ،ده ها نفر از خانواده های  زندانیان عقیدتی محکوم به اعدام  اهل سنت کرد از ساعت ۰۹:۰۰ صبح در مقابل اداره اطلاعات سنندج تجمع کردند وخواستار اطلاع یافتن از ۵ تن از عزیزانشان که در آستانه اجرای حکم اعدام قرار دارند و از وضعیت وشرایط آنها هیچ خبری ندارند شدند.
رئیس اداره اطلاعات سنندج خواستار مذاکره و صحبت با ۵ نفر از نمایندگان خانواده ها شد . هنگامی که نمایندگان خانواده ها به درون اداره اطلاعات برده شدند.فردی که خود را رئیس اطلاعات سنندج معرفی می کرد و از بردن نام خود خوداری می کرد ، با توهین و تهدید با خانواده ها برخورد کرد. رئیس شکنجه گران و قاتلان مردم کردستان خطاب به این خانواده ها گفت : شما حیوان هستید،اگر به تجمع ، تحصن و اعتراضاتتان در اینجا و یا جاهای دیگر ادامه دهید به بچه هاتون، زنهاتون، پیرهاتون و جوانهاتون رحم نخواهیم کرد همه شما را زندانی خواهیم کرد و همانند بستگان زندانیتون به حسابتون خواهیم رسید.
در حالیکه نمایندگان خانواده ها با احترام و ملایمت به این فرد شکنجه گر می گفتند : ما نگرانم جان عزیزانمان هستیم و اینها محکوم به اعدام هستند و شماها چند روزی است که آنها را به جایی منتقل کرده اید که ما نه می دانیم آنها کجا هستند ، نه با ما تماسی گرفته اند که از حالشون خبردار شویم و نه می دانیم که عزیزانمان  آیا هنوز زنده هستند یا نه؟
این شکنجه گر به جای پاسخ منطقی دادن به نگرانی این خانواده ها  به توهینها و تهدیدهای خود شدت  بخشید. خانواده ها به او باز هم تکرار کردند که ما چیزی برای از دست دادن نداریم و برای نجات جان عزیزانمان به تجمع ، تحصن واعتراضات خود  تا لغو حکم اعدام عزیزانمان و آزادی بدون قید و شرط آنها ادامه خواهیم داد.
علیرغم توهینها و تهدیدات تجمع، تحصن و اعترضات خانواده ها تا ساعت ۱۲:۳۰ ادامه داشت. خانواده ها به آنها ۲ روز فرصت دادند در صورتی که از وضعیت و شرایط ۵ زندانی محکوم به اعدام اطلاع نیابند به اعتراضات خود شدت خواهند بخشید.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، از تجمع، تحصن و اعتراضات خانواده ها به منظور لغو حکم اعدام فرزندانشان و آزادی بی قید و شرط آنها حمایت می کند و از برخودهای توهین آمیز،تهدیدات و رفتارهای وحشیانه شکنجه گران ولی فقیه با خانواده ها را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی مانند آخوند صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه و آخوند محمود علوی وزیر اطلاعات و رئیس شبکه شکنجه گران در ایران به دادگاه های جنایی بین المللی است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
 ۲۱مهر۱۳۹۲ برابر با ۱۳ اکتبر۲۰۱۳

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل

info@hrdai.net
www.hrdai.net
Tel.:0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: