۱۳۹۱ تیر ۱۸, یکشنبه

ربودن یک زندانی سیاسی تبعیدی توسط مامورین وزارت اطلاعات


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" زندانی سیاسی تبعیدی رضا جوشن که درشهر دامغان در حال گذراندن دوران غیر قانونی تبعید خود بود به منظور آوردن وسایل شخصی اش به وی اجازه داده بودند که به کرج برود، اما در ورودی شهر کرج توسط مامورین وزارت اطلاعات ربوده و به نقطۀ نامعلومی منتقل گردید.
زندانی سیاسی تبعیدی رضا جوشن 27 ساله که اخیر پس از 32 ماه زندان به شهر دامغان تبعید گردید. پس از گذشت چند روز به دلیل همراه نداشتن وسایل شخصی اش به او مرخصی داده شد تا به  منزل مادریش درکرج مراجعه نماید  و وسایل شخصی اش را بیاورد.او روز چهارشنبه 14 تیر ماه از دامغان عازم شهر کرج می شود و حوالی ساعت 22:00 در ورودی شهر کرج ماشین حامل او مورد یورش حداقل 5 ماشین مامورین وزارت اطلاعات قرار می گیرد و زندانی سیاسی تبعیدی رضا جوشن را از ماشین با خشونت پیاده و به نقطۀ نامعلومی منتقل می کنند.
علیرغم گذشت 6 روز از ربودن وی توسط مامورین وزارت اطلاعات  از وضعیت و شرایط این زندانی سیاسی تبعیدی هیچ خبری در دست نیست.پدر این زندانی سیاسی به ارکانهای مختلف مراجعه کرد و خواستار مطلع شدن از وضعیت فرزندش می شود اما او را از وضعیت فرزندش مطلع نکردند . این خانواده در نگرانی فزآینده ای بسر می برند.
زندانی سیاسی تبعیدی رضا جوشن در زندان به بیماری افزایش پلاکت خون مبتلا گردیده است به دلیل عدم درمان وضعیت وی رو به وخامت گذاشته بود.
سایر اعضای خانواده جوشن مانند مادر، دوتن از خواهرانش چندین سال در زندانهای ولی فقیه تحت شکنجه و شرایط قرون وسطایی زندانی بودند.یکی از دلایل دستگیری و صدور احکام سنگین علیه اعضای این خانواده حضور فرزندشان در شهر اشرف می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، ربوده شدن این زندانی سیاسی و انتقال او به نقطۀ نامعلومی توسط مامورین وزارت اطلاعات و بی خبر نگه داشتن خانواده وی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
19 تیر 1391 برابر با 09 ژولای 2012
گزارش فوق  به سازمانهای زیر ارسال  گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

info@hrdai.net
                  
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: