۱۳۹۱ تیر ۱۶, جمعه

اعتصاب غذای 2 زندانی سیاسی در زندان گوهردشت کرج


بنابه گزارش ارسالی به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" اعتصاب غذای  2 زندانی سیاسی در زندان گوهردشت کرج برای گرامیداشت سالگرد 17 تیر قیام دانشجویان و در اعتراض به اعدام ها،سرکوب و ظلم و تبعیض حاکم بر ایران.
روز جمعه 16 تیر ماه زندانیان سیاسی رضا شریفی بوکانی و یک زندانی دیگر برای گرامیداشت سالگرد 18 تیر ماه  قیام دانشجویان  و دراعتراض به اعدام های بی وقفه ،سرکوب ،ظلم و تبعیض و سالگرد ترور دکتر عبد الرحمان قاسملو در سالن 12 بند 4 زندان گوهردشت کرج دست به اعتصاب غذا زدند.
گزارش ارسالی حاکی از آن است که این 2 زندانی قصد دارند اعتصاب غذای خود را به مدت 6 روز و تا پایان روز 21 تیرماه به اعتصاب غذای خود ادامه دهند.
از طرفی دیگر تعدادی از زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج برای خرید حداقل امکانات اولیه مانند زیر انداز و غیره مبالغی پول 20 روز پیش جمع آوری کرده بودند و به فردی بنام قصبانی که از طرف محمد مردانی رئیس زندان در این رابطه تعیین شده بود پرداخت کردند تا وسایل مورد نیاز را خریداری و در اختیار آنها قرار دهد.
اما بعد از گذشت 20 روز و پیگیریهای زندانیان سیاسی در مورد پولی را که پرداخته اند بابت کلاهای مورد نیازشان با این  پاسخ محمد مردانی مواجه شدند: که من نه پول را باز خواهم گرداند و نه کالاهای مورد نیاز و توافق شده با خودش را به شما خواهم داد.
تمامی امکانات مورد نیاز زندانیان مانند پرده دریچه های سلول، زیر انداز و سار وسایل مورد نیاز زندانیان توسط خود آنها باید تامین می شود و زندان حاضر به انجام هیچکدام از موارد فوق  نیست. یکی از شیوه های غیر انسانی مسئولین زندان به شیوه های مختلف از زندانیان اخاذی می نمایند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،از خواستهای به حق زندانیان سیاسی فوق حمایت می کند و خواستار پایان یافتن جنایت علیه بشریت در رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
16 تیر 1391 برابر با 06 ژولای 2012

info@hrdai.net
                    
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: