۱۳۹۳ اردیبهشت ۱۱, پنجشنبه

عوامل دیکتاتوری به کاظمینی بروجردی: باید بنویسی من کاملا سلامت هستم بنابه گزارش ارسالی به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در اریان » به دنبال پی گیری و پافشاری افراد و سازمانهای مدافع حقوق بشر مبنی بر بحرانی بودن وضعیت جسمانی و سلامتی آقای کاظمینی بروجردی و لزوم درمان هر چه سریعتر ایشان، مقامات مسئول به جای توجه به وضعیت وی و اقدام برای درمان این زندانی عقیدتی، ایشان را تحت فشارهای غیر انسانی قرار داده اند.
ماموران در صبح چهارشنبه دهم اردیبهشت 93 با انتقال آقای کاظمینی بروجردی را به دادگاه ویژه روحانیت، وی را تحت فشار قرار دادند که در پاسخ به بیانیه اخیر سازمان های حقوق بشری، نامه ای بنویسد و اعلام کند که سلامت است و مشکل جسمی ندارد.
آقای کاظمینی بروجردی که هشتمین سال از اسارت یازده ساله خود را در زندان اوین سپری میکند به دلیل وضعیت بسیار بد بهداشتی و تغذیه زندان و همچنین تحمل شکنجه های فراوان در طول این هشت سال، دچار بیمارهای جدی و آزار دهنده ای چون ناراحتی قلبی و ریوی حاد و سنگ کلیه شده اند.
در اثر فشارهای روحی  و آزارهای امروز در دادگاه ویژه روحانیت، ایشان دچار نفس تنگی شدید شده و حالش به وخامت گرایید که در پی آن به سلولش در زندان منتقل شد، ولی مقامات همچنان از رساندن دارو و درمان  وی خودداری می ورزند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، تحت فشار قرار دادن این روحانی آزادیخواه را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات لازم برای آزادی فوری و بدون قید و شرط این روحانی زندانی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۱۱ اردیبهشت ۹۳ برابر با ۰۱ می ۲۰۱۴

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل

www.hrdai.net
Tel.:0031620720193طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات« فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» فقط با ذکر منبع آن مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: