۱۳۹۳ اردیبهشت ۱۶, سه‌شنبه

یورش وحشیانه مامورین وزارت اطلاعات به منزل شخصی خادم کلیسا ، دستگیری و انتقال وی به نقطه ای نامعلوم


بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران»  مامورین وزارت اطلاعات به منزل یک خادم کلیسا در کرج یورش بردند ،او را دستگیر و به نقطه نامعلومی منتقل کردند.
روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه  حوالی ساعت ۱۱:۰۵  سه نفر  از ماموران وزارت اطلاعات به فرماندهی فردی که خود را خلج می نامد و از بازجویان وزارت اطلاعات در شهر کرج و مسئول بازجویی و شکنجه هموطنان مسیحی و سایر اقلیتهای مذهبی در کرج می باشد  به منزل شخصی   رضا ربانی معروف به سیلاس خادم کلیسای کرج   وحشیانه یورش بردند  و وی را در مقابل چشمان فرزند و همسرش دستگیر و با زدن دست بند  به نقطه نامعلومی منتقل کردند. وقتی که همسر آقای ربانی از بازجوی نامبرده پرسید ما کی می توانیم او را ببینیم به ایشان گفت : تا ۳ هفته   حق مراجعه و پیگیری وضعیت همسرش را ندارد .
بازجو خلج  با ۲ مامور همراهش تمامی نقاط منزل را مورد بازرسی قرار دادند از جمله کولر ، مواد غذایی آشپزخانه را  باز می کردند و در آشپزخانه پخش می کردند . اتاقهای خواب و حتی وسایل شخصی خانواده را بازرسی  و منزل آنها را با تلی از وسایل پخش شده و پرتاب شده رها کردند.بازجو خلج سپس  مقداری ازوسایل شخصی این خانواده از جمله : کتابها ، تلفن همراه، دفترچه تلفن و غیره را با خود بردند.
دختر  ۴ ساله این خادم که خواب بود با یورش وحشیانه بازجویان مضطرب و نگران از خواب بیدار شد و درحالی که شاهد برخوردهای وحشیانه با پدرش بود به خود می لرزید و گریه می کرد .بازجو خلج هنگام خارج کردن رضا ربانی به دختر ۴ ساله اش اجازه نداد که لحظه ای در آغوش پدر قرار گیرد و با او خدا حافظی کند.
بازجویان وزارت اطلاعات  این رفتارهای وحشیانه و قرون وسطایی  با خانواده های ایرانی در حریم امن و خصوصی آنها را بدستور آخوند محمود علوی وزیر اطلاعات دولت آخوند حسن روحانی  انجام می دهند این ۲ آخوند مجری سیاستهای سرکوبگرانه آخوند علی خامنه ای ولی فقیه رژیم هستند .
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، یورش وحشیانه به منزل خادم کلیسای کرج و دستگیری و انتقال او به نقطه ای نامعلوم را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات لازم برای پایان دادن به نقض وحشیانه حقوق بشر در ایران است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ برابر با۶ می ۲۰۱۴
 
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه ادیان و مذاهب سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل

www.hrdai.net
Tel.:0031620720193

 


طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات« فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» فقط با ذکر منبع آن مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: