۱۳۹۳ اردیبهشت ۱۳, شنبه

انتقال زندانی سیاسی دهه ۶۰ علی معزی به سلولهای انفرادی


بنابه  گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» انتقال  زندانی سیاسی علی معزی به سلولهای انفرادی زندان ندامتگاه کرج .
 روز جمعه ۱۲ اردیبهشت ماه زندانی سیاسی علی معزی که درهمبستگی با زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین که در سلولهای انفرادی در اعتصاب غذا بسر می بردند، دست به اعتصاب غذا زده بود  به دستور بازجویان وزارت اطلاعات به سلولهای انفرادی منتقل شد.
زندانی سیاسی دهه ۶۰ علی معزی روز پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت در همبستگی با زندانیان سیاسی اعتصاب غذا کننده که در سلولها انفرادی بسر می بردند دست به اعتصاب غذا زد. او در بیانیه  اعتصاب غذای خویش اعلام کرده بود زمانی به اعتصاب غذای خود پایان می هد که تمامی زندانیان سیاسی زندان اوین به سلول عمومی بازگردانده شوند.
زندانی سیاسی علی معزی از زندانیان سیاسی دهه ۶۰ می باشد که در اثر شکنجه های وحشیانه آن دوران دچار بیماریهای حاد کلیوی است که به سرطان تبدیل شده است .او در حال  درمان بیماری سرطان خود بود که  با یورش وحشیانه مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و پس از مدتها بازداشت در سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ اوین به بند ۳۵۰ منتقل گردید و به ۱ سال زندان محکوم شد ولی علیرغم پایان یافتن محکومیتش به زندان ندامتگاه کرج منتقل  و همچنان در بازداشت بسر می برد.
زندانی سیاسی علی معزی به دلیل بیماری سرطان در شرایط حاد جسمی است و از زمان انتقال به زندان به دستور بازجویان وزارت اطلاعات از درمان محروم می باشد و روز به روز شرایط جسمی وی حادتر می شود .
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، انتقال زندانی سیاسی دهه ۶۰ به سلولهای انفرادی در حالیکه  از بیماری سرطان رنج می برد و در شرایط حاد جسمی است را محکوم می کند و مسئولیت جان وی  را به عهده شخص آخوند علی  خامنه ای ولی فقیه رژیم می داند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی برای پایان دادن به نقض وحشیانه حقوق بشر در ایران  خواستار ارجاع پرونده آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی به دادگاه های کیفری بین المللی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۱۳ اردیبهشت ۹۳ برابر با ۰۳ می ۲۰۱۴

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل


www.hrdai.net
Tel.:0031620720193طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات« فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» فقط با ذکر منبع آن مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: