۱۳۹۴ فروردین ۲۰, پنجشنبه

اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج در اعتراض به انتقال همبندیانشان به سلول انفرادی

 
بنا به گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » اعتصاب غذای ۱۵ زندانی سیاسی در زندان گوهردشت کرج در اعتراض به یورش وحشیانه وانتقال همبندیانشان به سلولهای انفرادی.
روز چهارشنبه ۱۹ فروردین ماه  ۱۵ زندانی سیاسی زندان گوهردشت کرج در اعتراض به یورش وحشیانه زندانبانان ولی فقیه و انتقال ۳ تن از همبندیانشان (کشیش سعید عابدینی، خالد حردانی و مصطفی اسکندری) به سلولهای انفرادی دست به اعتصاب غذا زدند. اسامی زندانیان سیاسی که دست به اعتصاب غذا زده اند به قرار زیر می باشد:حمزه سواری ،ابوالقاسم  فولادوند ،میثاق یزدان نژاد، اسدالله هادی، صالح کهندل ، پیروز منصوری، سعید ماسوری، رضا اکبری منفرد ،ماشالله حائری ،حشمت الله طبرزدی،شاهرخ زمانی ،افشین حیرتیان، سعید شیرزاد، امیر امیر قلی و شاهین ذوقی تبار.
زندانی خالد حردانی در اعتراض به رفتارهای وحشیانه و غیر انسانی زندانبانان  در سلولهای انفرادی اقدام به اعتصاب غذای خشک نمود و روز پنجشنبه ۲۰ فروردین ماه وضعیت جسمی وی به حدی حاد شده بود که او را به بهداری زندان منتقل نمودند. این زندانی در شرایط حاد جسمی بسر می برد.
از طرفی دیگرکشیش زندانی سعید عابدینی هنگامی که به سلول انفرادی منتقل می شد کتاب مقدس انجیل را با خود برده بود هنگام ورود به سلول انفرادی بدستور مردانی رئیس زندان کتاب مقدس انجیل را از او گرفتند و به زیر پاهای خود انداختند و لگد مال کردند در این هنگام کشیش نسبت به این رفتار توهین آمیز و غیر انسانی آنها اعتراض می کند که وحشیانه مورد ضرب و شتم قرار می گیرد.کشیش زندانی در اعتراض به رفتارهای وحشیانه و غیر انسانی  از زمان انتقال به سلول انفرادی دست به اعتصاب غذا زده است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،از اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج که خواهان پایان دادن به سرکوب وحشیانه زندانیان سیاسی هستند حمایت می کند و رفتارهای وحشیانه و غیر انسانی با کشیش زندانی سعید عابدینی  ،خالد حردانی و مصطفی اسکندری را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات فوری برای پایان دادن به سرکوب وحشیانه  زندانیان سیاسی در ایران است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۱ فروردین ۱۳۹۴ برابر با۹ آپریل ۲۰۱۵
 گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل
www.hrdai.net
Tel.:0031620720193
طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » فقط با ذکر منبع آن مجاز است

    

هیچ نظری موجود نیست: