۱۳۹۴ فروردین ۲۵, سه‌شنبه

متن دفاعیات زندانی سیاسی ارژنگ داودی در دادگاه ولی فقیه


متن دفاعیات  زندانی سیاسی ارژنگ داودی در بیدادگاه انقلاب ولی فقیه در کرج جهت انتشار در رسانه ها و اطلاع عموم در اختیار « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » قرار داده شده است .متن دفاعیات به قرار زیر می باشد :

با یاد خدا،
متن دفاعیات مکتوب در شعبه ۱ بیدادگاه انقلاب کرج
هم میهنان،
روز دوشنبه ۲۴\۱\۱۳۹۴ به دادگاه انقلاب کرج اعزام و در بیدادگاه شماره ۱ به سردمداری یک فرد کاملا روانی !؟ بنام آصف الحسینی تحت محاکمه قرار گرفتم.  متاسفانه این شیخ دیوانه !؟ علاوه بر شعبه ۱ به طور همزمان رییس !؟ دادگاه انقلاب کرج نیز هست.
این جانور دوپا همان کسی است که در سال گذشته در حالیکه تحت عنوان « تبعید » در زندان بندرعباس اسیر بودم بدون اینکه مرا احضار نماید به طور غیابی !؟ برایم حکم اعدام !؟ صادر نمود. بناچار در این مرحله ضمن استمداد از مجامع حقوق بشری به ویژه از شخص دبیر کل محترم سازمان ملل جناب آقای بان کی مون درخواست می نمایم، ترتیبی اتخاذ فرمایند تا به عنوان مشتی نمونه خروار ، جانی نامبرده مورد معاینات پزشکی و روانپزشکی قرار گیرد تا بر جهانیان آشکارتر شود که حیات جابرانه رژیم منحط ولایت فقیه را تاکنون حیوانات درنده ای تداوم بخشیده اند!؟
عین متن دفاعیات
۱ـ همانطور که مفاد آن به وضوح نشان می دهد پرونده مطروحه نه بر اساس بازجویی که بر اساس « تفتیش عقاید » شکل گرفته است. در طول ۵ هفته در بند مخوف سپاه مستقر در زندان رجایی شهر توسط  نیروهای وزارت اطلاعات از ساعت ۹ صبح تا اذان ظهر و بلافاصله پس از نماز و ناهار تا اذان مغرب تحت عنوان بازجویی، تفتیش عقاید می شدم که بناچار برای رهایی از خستگی مفرط و استخلاص از وضعیت خفقان بار بند ۸ موسوم به بند سپاه، مجبور به پاسخگویی و نه بازجویی بودم.
۲-ـ علاوه بر این شخصی به نام ایوب ابراهیمیان که زیر برگه مربوط به تفهیم اتهام کذایی را تحت عنوان مقام قضایی شعبه ۱۲ بازپرسی کرج امضا نمود نیز در چند مرحله و نهایتا در صبح روز جمعه ۳۰\۱۱\۱۳۹۳ پس از ۳۳ روز نگهداری در شرایط نامناسب ، مرا به اصطلاح تفهیم اتهام نمود که فورا مورد اعتراض من واقع شد که چرا به محل شعبه بازپرسی مذکور واقع در دادگاه انقلاب کرج احضار و تفهیم اتهام نمی شوم. ولی او مدعی شد که شعبه دادگاه می تواند بنا به تشخیص قاضی در هر جا که مصلحت باشد تشکیل شود که معترضانه گفتم تو مقام قضایی هستی و نه قاضی !؟
۳ـ بناچار در این مرحله اعلام می دارم همانطور که بخش به اصطلاح سیاسی حکومت را مردود می دانم اینک نیز به هیچ وجه بخش قضایی آن را نیز قبول ندارم مگر اینکه بازجویی و نه تفتیش عقاید در شرایط مناسب باشد ، تفهیم اتهام نیز مطابق با قوانین رژیم مجددا صورت پذیرد و نهایتا پرونده به شعبه ای غیر از این شعبه ارجاع گردد
هم میهنان
الف : چون از قبل نمی دانستم که به کجا اعزام می شوم و بعد از حضور در محل بیدادگاه تازه فهمیدم که پرونده جدیدی برایم تدارک دیده اند !؟ این مطالب را تحت عنوان دفاعیات ، بالبداهه روی برگه های مخصوص دادگاه نوشتم
ب : این فرد دیوانه تلاش کرد که با سوء استفاده از مقام غصبی خود به عنوان رییس دادگاه انقلاب کرج، مرا به زندان قزل حصار انتقال دهد ولی ظاهرا بنا به دلایلی، اربابان اطلاعاتی اش  در این مرحله با وی موافق نبوده و افسار این جانور دوپا را محکم کشیدند!؟
رونوشت به :
۱ـ جناب آقای بان کی مون  دبیر کل سازمان ملل متحد جهت استحضار و صدور دستورات شایسته
۲ـ جناب آقای احمد شهید گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل جهت اطلاع و انجام اقدامات ضروری برای معاینه پزشکی جانی نامبرده !؟

ارژنگ داودی
معلم، شاعر ، نویسنده
زندنی سیاسی زندان رجایی شهر
۲۵ فروردین ۹۴

 گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل
www.hrdai.net
Tel.:0031620720193

طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » فقط با ذکر منبع آن مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: