۱۳۹۱ خرداد ۲۱, یکشنبه

گروگانگیری تبعۀ چینی واعدام گروهی و مخفیانه تعدادی از زندانیان زندان قزل حصار در زندان اوین


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" روز شنبه 13 خرداد ماه 6 زندانی زندان قزل حصار که از 26 اردیبهشت ماه به سلولها انفرادی بند 240 زندان اوین جهت اجرای حکم اعدام منتقل شده بودند پس از بیش از 2 هفته انتظار مرگ اعدام شدند. اسامی 6 زندانی  که مخفیانه در اوین اعدام شدند به قرار زیر می باشد:
1- زندانی مهدی گوهری فرزند امان الله  44 ساله اهل کرمان ،از سالن 1 واحد 2 زندان قزل حصار کرج
2- زندانی مجید گوهری 41 ساله اهل کرمان، از سالن 1 واحد 2 زندان قزل حصار کرج
3- رضا فخری راینی فرزند علی 30 ساله اهل کرمان از سالن 1 واحد 2 زندان قزل حصار کرج
4- صادق یوسفی فرد فرزند محمد 35 ساله اهل اسلامشهر، از سالن 1 واحد 2 زندان قزل حصار کرج
5- محمد رسول پور 40 ساله ،اهل رشت از سالن 1 واحد 2 زندان قزل حصار کرج
6- سعید معینی 36 ساله ،اهل کرمان از سالن 1 واحد 2 زندان قزل حصار کرج.
2 تن از اعدام شدگان برادر بودند. خانواده گوهری برای نجات جان فرزندانشان ازاعدام اقدام به گروگانگیری تبعۀ چینی نمودند . هدف این خانواده از این اقدام توجه جهان به اعدام های غیر عادلانه و اینکه متوقف کردن حکم ضدبشری اعدام و محاکمۀ مجدد فرزندشان بود.
این خانواده از بدو گروگانگیری در تماس با مامورن وزارت اطلاعات بودند و محل نگهداری تبعۀ چینی برای آنها مشخص بود خواسته های خود را به آنها گفته بودند و به مامورین وزارت اطلاعات اعلام کرده بودند که قصد هیچگونه آسیب رساندن به  تبعۀ چینی را ندارند.
اما مامورین وزارت اطلاعات به آنها یورش بردند و یکی از اعضای خانواده گوهری را به قتل رساندند و دیگری را شدیدا مجروح کردند که گفته می شود در وضعیت خطرناکی قرار دارد. پس از آزادی تبعۀ چینی بلافاصله اقدام به اعدام هر 6 زندانی در زندان اوین نمودند.
آخوند علی خامنه ای ولی فقیه رژیم سیاست اعدام های گروهی و در ملا عام  را  تعیین می کند وتوسط میر غضب وی آخوند  صادق لاریجانی از جنایتکاران علیه بشریت مورد تایید قرار می گیرد و به اجرا در می آید. از اوایل اردیبهشت ماه تاکنون بنابه آمارهای رسانه های دولتی و مشخص شدن بخش کوچکی از اعدام های مخفی بیش از 100 نفر اعدام شده اند.هدف از این اعدام ها ایجاد فضای رعب و وحشت در جامعه است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، اعدام های گروهی و قرون وسطایی که به صورت پیوسته در زندانهای ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به اجرا در می آید را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار پایان دادن به سکوت در برابر اعدام ها در ایران می باشد و همچنین خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
21 خرداد 1391 برابر با 10 ژوئن2012
گزارش فوق  به سازمانهای زیر ارسال  گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

info@hrdai.net
                  
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است
     

هیچ نظری موجود نیست: