۱۳۹۱ خرداد ۱۶, سه‌شنبه

زندانی سیاسی مهدی زالیه جان خود را فدای راه آزادی مردم ایران نمود


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" زندانی سیاسی مهدی زالیه پس از تحمل دو ده رنج و شکنجه در زندانهای مختلف ولی فقیه آخوند علی خامنه ای شب گذشته جان خودش را فدای راه آزادی مردم ایران نمود.
شب سه شنبه 16 خرداد ماه زندانی سیاسی هموطن کرد مهدی زالیه پس از تحمل نزدیگ به 21 سال رنج  زندان و شکنجه که در اثر آن دچار بیماریهای حاد جسمی شده بود و مدتها در سالن 12 بند 4 زندان گوهردشت کرج بدون درمان به حال خود رها شده بود . بازجویان وزارت اطلاعات ولی فقیه آن قدر مانع درمان این زندانی سیاسی شدند که وضعیت او به نقطۀ غیر قابل برگشتی تبدیل گردید و نهایتا در روزهای آخر حیاتش برای سلب مسئولیت از جنایتی که در حق این زندانی سیاسی روا داشته بودند او را به یکی از بیمارستانها منتقل کرد تا در آنجا جان خود را فدای راه آزادی مردم ایران نماید.
زندانی سیاسی مهدی زالیه مدتهای زیادی بود که از بیماری ریوی که در اثر شکنجه های بازجویان وزارت اطلاعات به آن مبتلا شده بود رنج می برد.اما بازجویان برای زجر کش کردن زندانیان سیاسی از شیوۀ ضد انسانی عدم درمان تا قتل زندانی سیاسی در زندانها استفاده می کنند.
زندانی سیاسی مهدی زالیه نزدیگ به 21 سال را در زندانهای ارومیه و زندان گوهردشت کرج زندانی بود.
در طی خرداد ماه دومین زندانی سیاسی است که بر اثر عدم درمان بدستور بازجویان و زارت اطلاعات جان خود را فدای آزادی راه مردم ایران می کند.پیش از این شهید منصور رادپور اول خرداد ماه به دلیل عدم درمان در زندان گوهردشت کرج جان خود را فدای راه آزادی مردم ایران نمود.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،شکنجۀ زندانیان سیاسی که منجر به بیماریهای حاد جسمی می گردد و ممانعت از درمان آنها توسط بازجویان وزارت اطلاعات به منظور حذف فیزیکی آنها را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد برای متوقف کردن کشتار در ایران خواهان ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه  آخوند علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
16 خرداد1391 برابر با 05 ژون 2012
گزارش فوق  به سازمانهای زیر ارسال  گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

info@hrdai.net
                   
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: