۱۳۹۴ اردیبهشت ۲۱, دوشنبه

بازجویی، تهدید و تحت فشار قرار دادن یک زندانی سیاسی در زندان مهاباد


بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» بازجویی چندین ساعته ،تهدید و توهین زندانی سیاسی علیرضا رسولی پس از انتقال به اداره اطلاعالت توسط بازجویان وزارت اطلاعات.

جمعه شب ۱۸ اردیبهشت ماه حوالی ساعت ۲۳:۰۰ زندانی سیاسی علیرضا رسولی که در زندان مهاباد زندانی است به اداره اطلاعات مهاباد منتقل و چندین ساعت مورد بازجویی و تهدید بازجویان وزارت اطلاعات قرار گرفت.بازجویان وزارت اطلاعات او را تهدید کردند پرونده جدیدی علیه او تحت عنوان اقدام علیه امنیت نظام بازگشایی کنند  این در حالیست که این زندانی سیاسی از بیماری سرطان رنج می برد و از هر گونه درمان نیز محروم می باشد. افزایش فشارها و تهدیدها بر زندانیان سیاسی زندان مهاباد در حالی صورت می گیرد که مردم مهاباد در پی قصد هتک حرمت یکی از ماموران وزارت اطلاعات به فریناز خسروانی در این شهر که  منجر به جان باختن وی گردید به قیام و اعتراض برخاسته اند.
زندانی سیاسی علیرضا رسولی در اعتراض به عدم درمان بیماری سرطان تا به حال ۲ بار دست به اعتصاب غذا زده است .بار دوم اعتصاب غذای وی به مدت ۴۹ روز به طول انجامید و با وعده اینکه او را درمان خواهند کرد به اعتصاب غذای خویش پایان داد اما بازجویان وزارت اطلاعات ولی فقیه او را به زندان مهاباد تبعید و همچنان بدون درمان او را رها کرده اند  و بطوردائم تحت فشارها ، اذیت و آزارهای مامورین وزارت اطلاعات قرار دارد.
 لازم به یادآوری است که زندانی سیاسی علیرضا رسولی بدلیل تحصن در مقابل اداره آموزش و پرورش به دنبال آتش سوزی در مدرسه شین آباد بازداشت و به ۳ سال و نیم حبس محکوم شد و در طی این مدت با وجود بیماری سرطان در زندانهای ارومیه و مهاباد تحت فشار و بدون هر گونه درمان بوده است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران انتقال زندانی سیاسی علیرضا رسولی به اداره اطلاعات مهاباد و تحت بازجویی و فشار قرار دادن وی با وجود بیماری سرطان و عدم درمان وی رامحکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواهان دخالت فوری به منظور کاهش فشارها و تهدیدها بر زندانیان سیاسی و بیمار توسط رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای در ایران است. 


فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۱ اردیبهشت ۹۴برابر با۱۱ می ۲۰۱۵
 گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل


www.hrdai.net
Tel.:0031620720193
طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » فقط با ذکر منبع آن مجاز است


هیچ نظری موجود نیست: