۱۳۹۱ دی ۱۹, سه‌شنبه

قطع وسایل گرمایی زندانیان بی دفاع در بند جوانان زندان گوهردشت کرجبنابه گزارشات رسیده به فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،شرایط و وضعیت زندانیان بی دفاع در زندانهای ولی فقیه روز به روز غیر انسانی تر می گردد و زندانیان تحت فشارهای شدیدتری  قرار می گیرند.
بیش از ۱۰ روز است که وسایل گرمایی بند ۵ زندان گوهردشت کرج  معروف به بند جوانان قطع شده و زندانیان در معرض سوز و سرمای شدید قرار دارند . این مسئله منجر به  بیمار شدن تعداد زیادی از  آنها گردیده است . اکثر زندانیان فاقد لباس گرم و کافی هستند ، به هر زندانی فقط ۲ پتوی کثیف داده می شود که آنها را با نبود وسایل گرمایشی گرم نمی کند.
آب این بند بطور مستمر و هر بار برای مدت طولانی قطع می شود. زندانیان از داشتن آب گرم برای استحمام محروم هستند و این مسئله باعث افزایش بیماریهای پوستی و غیره در بین زندانیان شده است.
از طرفی دیگر زمان تماس تلفن بندها را بسیارمحدود کرده اند و زندانیان قادر به تماس با خانواده های خود نیستند.
از مدتی پیش ریاست بند جوانان را حسن آخریان از شکنجه گران قصی القلب این زندان به عهده گرفته است . این فرد مدتی به دلیل شکنجه های وحشیانه و غیر انسلانی که در چند مورد منجر به قتل شده بود از ریاست  بند کنار گذاشته شده بود .حسن آخریان از زمانی که رئیس بند جوانان شده است رفتارهای وحشیانه و غیر انسانی را علیه جوانان این بند بکار می برد. این فرد در لیست ناقضین بین المللی حقوق بشر قرار دارد.
در بند ۶ زندان گوهردشت کرج شرایط به این منوال و حتی بدتر می باشد.وعده غذای زندانیان کم و به لحاظ کیفی و کمی بسیار پایین و تقریبا غیر قابل مصرف می باشد .
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، تشدید شرایط غیر انسانی و محروم کردن زندانیان از حداقل نیازهای انسانی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگر ویژه خواستار ارجاع پرونده آخوند علی خامنه ای ولی فقیه رژیم به مراجع قضایی بین المللی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۱۹ دی ۱۳۹۱ برابر با ۰۸ ژانویه ۲۰۱۳

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین المللwww.hrdai.net
Tel.:0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: