۱۳۹۲ بهمن ۲, چهارشنبه

صبح امروز حداقل یک زندانی دیگر در زندان مرکزی زاهدان به دار آویخته شد


بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» صبح امروز  حکم قرون وسطایی اعدام حداقل یک زندانی درزندان مرکزی زاهدان به اجرا گذاشته شد.
روز چهارشنبه ۲ بهمن ماه زندانی شهسوار رئیسی حدودا ۳۱ ساله در محوطه زندان مرکزی زاهدان به دار آویخته شد . او  بیش از ۵ سال در زندان بسر برده بود.
زندانی شهسوار رئیسی روز گذشته از بند ۳ به سلولهای انفرادی بند قرنطینه انتقال یافت و بیش از ۲۴ ساعت در انتظار اجرای حکم قرون وسطایی اعدام بسر برد.
در طی هفته جاری حداقل ۲ زندانی در زندان مرکزی زاهدان به دار آویخته شدند ولی هنوز قوه قضاییه ولی فقیه خبر اعدام های فوق را اعلام نکرده است . آمار اعدام های مخفی  بیش از ۶۰ در صد اعدام ها را تشکیل می دهد.
یکی از سیاستهای ضدبشری آخوند علی خامنه ای استمرار یافتن اعدام های گروهی در زندان ها است و تقریبا روزانه اعدام ها در زندانهای وی به اجرا گذاشته می شود .این اعدام ها با دستور و تایید آخوند صادق لاریجانی از جنایتکاران علیه بشریت که نام وی در لیست ناقضین بین المللی حقوق بشر می باشد.این آخوند منصوب ولی فقیه در قوه قضاییه می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، استمرار اعدام های مخفی در زندانهای ولی فقیه آخوند علی  خامنه ای به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی به دادگاه کیفری بین المللی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲ بهمن ۹۲ برابر با ۲۲ ژانویه  ۲۰۱۴
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل

www.hrdai.net

Tel.:0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: