۱۳۹۰ تیر ۷, سه‌شنبه

تشدید نگرانیها نسبت به وضعیت حاد جسمانی آقای بروجردی


گزارش زیر توسط هواداران آقای بروجردی جهت انتشار در اختیار "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" قرار گرفته است. در این گزارش به وضعیت وخیم جسمی آقای بروجردی اشاره شده است وقرار گرفتن یکی از چشمان اودر آستانۀ نابینایی و همچنین نارسایی قلبی که باعث بروز تورم در پاهای وی گشته است اشاره شده است. متن گزارش به قرار زیر می باشد:
بنا به گزارش دریافتی ، آقای بروجردی زندانی آزادیخواه و مخالف ولایت فقیه در اثر وضعیت نامناسب زندان اوین و تشدید فشارهای روحی و جسمی، در شرایط ناگواری به سر می برد.
پیش از این شبکیه ی چشم وی در اثر پاشیدن سم به چهره اش، دچار آسیب جدی شده بود و اکنون یکی از چشمانش در آستانه نابینایی کامل قرار گرفته است. عدم رسیدگی پزشکی به نارسایی قلبی ایشان که در دوران زندان به آن دچار شده، سبب بروز تورم در پاهایش گردیده و تعادل وی در راه رفتن و ایستادن را با مشکل جدی مواجه نموده است .
آقای بروجردی که صرفا بخاطر عقاید صلح طلبانه اش پنجمین سال محکومیت 11 ساله اش را در زندان اوین سپری می کند، تا کنون در اثر شکنجه و آزار و شرایط غیرانسانی زندان دچار انواع بیماری ها گردیده است.
علیرغم درخواست ها و پیگیری های مکرر خانواده و مجامع بین المللی مدافع حقوق بشر، وی از حق داشتن وکیل و برخورداری از هر گونه امکانات درمانی محروم می باشد و تا کنون با درخواست مرخصی درمانی ایشان حتی برای یک ساعت هم مخالفت شده است.
خانواده و نزدیکان ایشان ضمن ابراز نگرانی شدید نسبت به جان این زندانی عقیدتی سیاسی، از کلیه مدافعان حقوق بشر خواستار رسیدگی عاجل به وضعیت بحرانی و انتشار اخبار این زندانی در مجامع جهانی شده اند.

هواداران آقای بروجردی
7 تیر 1390

گزارش فوق را به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: