۱۳۹۰ تیر ۴, شنبه

عدم درمان زندانی سیاسی که دچار تومور پروستات می باشد

بنابه گزارشات رسیده به"فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"وضعیت جسمی زندانی سیاسی اله وردی روحی حاد می باشد اما بازجویان وزارت اطلاعات اجازه درمان به این زندانی سیاسی را نمی دهند.
زندانی سیاسی اله وردی روحی 63 ساله که از ناراحتی حاد پروستات رنج می برد. از چند هفته پیش تومورپروستات او رشد خطرناکی نموده است و این مسئله باعث شده است که دردهای وی شدت یابد و وضعیت جسمی او روز به روز وخیم تر گردد.علیرغم توصیۀ اکید پزشکان برای انتقال به یکی از بیمارستانهای خارج از زندان و شروع بلادرنگ درمان وی ،اما بازجویان وزارت اطلاعات از انتقال به بیمارستان و درمان وی ممانعت به عمل می آورند.
زندانی سیاسی اله وردی روحی 24 آبان 1389 با یورش مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و به سلولهای انفرادی بند سپاه زندان گوهردشت کرج منتقل کردند. او چندین هفته در سلولهای انفرادی مورد بازجویی و تحت شکنجه های جسمی و روحی سربازجوی وزارت اطلاعات فردی بنام محبی قرار گرفت.سپس او را به سالن ایزوله شده 12 بند 4 زندان گوهردشت کرج منتقل کردند.
بازجویان وزارت اطلاعات اخیرا شیوۀ غیر انسانی عدم درمان زندانیان سیاسی که از نارحتیهای حاد جسمی رنج می برند را در پیش گرفته اند. آنها زندانیان سیاسی را که دچار ناراحتی حاد و خطرناک هستند را به عمد مانع درمانشان می شوند تا بدین طریق آنها را به قتل برسانند. این شیوه را تا به حال در مورد تعدادی از زندانیان سیاسی بکار برده اند که از جملۀ آنها زنده یادان محسن دگمه چی و رضا هدی صابر را میباشند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،عدم درمان زندانیان سیاسی که دچار بیماری حاد و خطرناک جسمی هستند را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر خواستار اعزام گزارشگر ویژه سازمان ملل جهت بررسی و تهیۀ گزارشی از جنایت علیه بشریت رژیم ولی فققیه علی خامنه ای بر علیه زندانیان سیاسی و خانواده های آنها در ایران می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
04 تیر 1390 برابر با 25 ژون 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: