۱۳۹۰ خرداد ۲۲, یکشنبه

تجمع گسترده مردم در خیابان ولی عصر و دستگیری بیش از 20 نفر

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" تجمع گسترده مردم در حد فاصل میدان ولی عصر و ونک و آماده شدن آنها برای شکل گیری اعتراضات گسترده و دستگیری بیش از 20 نفر از جوانان در میدان ونک و خیابان ولی عصر.
از حوالی ساعت 18:00 تعداد زیادی از مردم در خیابان ولی عصر تجمع کرده اند. موجی از جمعیت بین میدان ولی عصر و میدان ونک را فرا گرفته است و همچنان بر تعداد جمعیت افزوده می شودو هر لحظه احتمال شکل گیری اعتراضات گسترده می رود.از بدو شروع تجمع مردم نیروهای سرکوبگر برای ایجاد رعب و وحشت اقدام به دستگیری تعدادی از جوانان نمودند.
حوالی ساعت 18:30 نیروهای سرکوبگر به تعدادی از جوانان یورش بردند و در میدان ونک بیش از 20 نفر را دستگیر کردند. ساعت 19:05 دو جوان دیگر در یکی از تقاطع های خیابان ولی عصر دستگیر شدند.
نیروهای سرکوبگر موتور سوار گارد ویژه با بیش از 50 موتور که هر کدام 2 سرکوبگر را حمل می کند بصورت گروهی و با سرعت زیاد و گله وار هر از چندگاهی حد فاصل میدان ونک و ولی عصر را طی می کنند آنها با مانورهای خود سعی در ایجاد رعب و وحشت دارند. اما مردم و جوانان بدون توجه به جنگ روانی آنها به اعتراضات خود ادامه می دهند. همچنین انبوهی از لباس شخصیهای وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران در خیابان ولی عصر حضور دارند که با دستور این شکنجه گران جوانان معترض دستگیر می شوند.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
22 خرداد 1390 برابر با 12 ژون 2011

http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: