۱۳۹۶ مرداد ۱۸, چهارشنبه

دوازدهمین روز اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج در سلول انفرادی ودر سالن ۱۰ کاملا ایزوله شدهبنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » تعداد زیادی از زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج در اعتراض به انتقالشان به سالن ۱۰  بند ۴  زندان گوهردشت کرج که  کاملا ایزوله می باشد و در سلولهای انفرادی  در اعتصاب غذا بسر می برند و همچنین خانواده های آنها ۲ هفته است که از ملاقات با عزیزانشان محروم هستند.
تعداد زیادی از زندانیان سیاسی منتقل شده به سالن ۱۰ بند ۴ زندان گوهردشت کرج و همچنین در سلولهای انفرادی، علیرغم گذشت ۱۲ روز همچنان  در اعتصاب غذا بسر می برند.  وضعیت آنها حاد و نگران کننده می باشد.در حال حاضر حداقل ۷ نفر از آنها در اعتصاب غذا و در سلول انفرادی  بسر می برند. که اسامی تعدادی از آنها به قرار زیر می باشد : ۱ـ رضا اکبری منفرد از خانواده قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷، ۲ـ سعید ماسوری  ۳ـ ابوالقاسم فولادوند ۴-ـ حسن صادقی ۵ـ جعفر اقدامی و ...
همچنین تعداد کثیری از زندانیان سیاسی کاملا ایزوله شده در سالن ۱۰ بند ۴ زندان گوهردشت کرج نیز در اعتصاب غذا بسر می برند. اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در اعتراض به یورش وحشیانه گارد زندان و انتقال آنها به سالن ۱۰ که کاملا ایزوله می باشد صورت گرفت. این یورش وحشیانه  بدستور بازجویان اطلاعات سپاه پاسداران ولی فقیه آخوند علی خامنه ای که در حال حاضر در لیست سیاه  تروریستی دولت امریکا قرار گرفته است صورت گرفت.
از طرفی دیگر خانواده های زندانیان سیاسی  از کینه توزی و  انتقام جویی بازجویان اطلاعات سپاه پاسداران در امان نماندند . این خانواده ها   که از نقاط مختلف و با طی  مسافت های زیاد به  آنجا می آیند  بخصوص بعد از این یورش وحشیانه و رفتارهای غیر انسانی در بی خبری و نگرانی شدیدی بسر می برند و از ملاقات نیم ساعته با عزیزانشان محروم هستند. خانواده ها ۲ هفته  است که برای ملاقات با عزیزانشان و اطلاع یافتن از وضعیت آنها به زندان مراجعه می کنند اما با واکنشهای وحشیانه و غیر انسانی مسئولین زندان که عملا دستورات بازجویان اطلاعات سپاه پاسداران را به اجرا در  می آورند مواجه می شوند.
 ۸ مرداد ماه  با یورش وحشیانه گارد زندان که با ضرب و شتم و رفتارهای غیر انسانی همراه بود زندانیان سیاسی را از سالن ۱۲ به سالن ۱۰ که کاملا ایزوله می باشد منتقل نمودند.گارد وحشی و ضدبشری زندان که دستورات بازجویان اطلاعات سپاه پاسداران را به اجرا در می آورد حتی به زندانیان اجازه ندادند که حداقل  وسایل شخصی خویش را  همراه خود ببرند. همزمان با آن با اعتراضات زندانیان سیاسی مواجه شدند و تقریبا تمامی ۵۳ زندانی سیاسی  دست به اعتصاب غذا زدند. اما بازجویان اطلاعات سپاه پاسداران ولی فقیه به این اعمال وحشیانه و ضدبشری اکتفا ننمودند و تعدادی از آنها را به سلول انفرادی منتقل نمودند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، یورش وحشیانه به زندانیان سیاسی، ضرب و شتم آنها ، انتقال به سلول انفرادی و همچنین  به سالن کاملا ایزوله  ۱۰ بند ۴  زندان گوهردشت کرج به منظور سرکوب و اذیت و آزار آنها  را محکوم می کند و از دبیر کل سازمان ملل متحد، گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران و سایر مجامع بین المللی خواستار دخالت و نجات جان زندانیان سیاسی در اعتصاب غذا می باشد

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۱۹ مرداد ۱۳۹۶ برابر با ۰۹ اوت ۲۰۱۷
گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: