۱۳۹۶ مرداد ۳۰, دوشنبه

اعدام یک زندانی بلوچ در زندان دستگرد اصفهان


بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » صبح امروز  یک زندانی  در زندان دستگرد اصفهان  به دار آویخته شد.
روز دوشنبه ۳۰ مرداد ماه زندانی عبدالکریم شه بخش  حدودا ۴۳ ساله متاهل و دارای ۶ فرزند   و حدودا ۳ سال است که در بند ۴ زندان دستگرد اصفهان زندانی بود بدستور قوه قضاییه ولی فقیه به دار آویخته شد.
خانواده زندانی هموطن بلوچ از روز شنبه ۲۸ مرداد که به آنها اطلاع داده شد با تلاشی گسترده در تهران مقابل قوه قضاییه ودر دادستانی اصفهان سعی داشتند که عزیزشان را نجات دهند اما با برخوردهای غیر انسانی و ضدبشری ماموران هر دو نهاد رژیم ولی فقیه مواجه بودند و تنها یک پاسخ به آنها داده می شد که حکمش صادر شده است و فردا اعدام می شود . به منظور تحت فشار قرار دادن این خانواده آنها فقط ۱۵ دقیقه حق ملاقات با عزیزشان  را داشتند .
آمار اعدام هموطنان بلوچ تحت عنواین مختلف  بسیار بالا می باشد و زندانیان هموطن بلوچ نه تنها در زندانهای استان سیستان و بلوچستان اعدام می شوند بلکه در سایر زندانهای  ایران  بی رحمانه اعدام می شوند.
لازم به یاد آوری است  یکی از بستگان این زندانی  به نام عبدالستار شه بخش در زندان اصفهان نیز در انتظار اجرای حکم اعدام بسر می برد .
موج اعدام های گروهی در ایران بصورت  لاینقطع ادامه دارد و تقریبا تمامی اعدام ها بصورت مخفیانه صورت می گیرد.  علیرغم اینکه مجلس ولی فقیه  به ظاهر طرحی برای متوقف کردن اعدام  زندانیان که متهم به داشتن مواد مخدر تصویب نموده است  اما قوه قضاییه ولی فقیه بی اعتنا به این طرح  به کشتار زندانیان که گفته می شود به  داشتن مواد مخدر متهم هستند  ادامه می دهد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ،اعدام این زندانی بلوچ را به عنوان جنایت علیه بشریت را محکوم می کند و از دبیر کل ملل متحد ، گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران و سایر مراجع بین المللی خواهان دخالت برای متوقف کردن اعدام در زندانهای ایران است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۳۰ مرداد ۱۳۹۶ برابر با ۱۹ اوت ۲۰۱۷
گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران
گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: