۱۳۹۶ شهریور ۲, پنجشنبه

مردانی رئیس زندان گوهردشت کرج خطاب به زندانیان سیاسی کرج: اجازه نمی دهم که مورد معاینه پزشکی قرار گیریدبنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » مردانی رئیس زندان گوهردشت کرج  از معاینه پزشکی  زندانیان سیاسی زندان گوهردشت که در اعتصاب غذا هستند ممانعت می کند .
مردانی رئیس زندان گوهردشت کرج خطاب به زندانیان سیاسی که در اعتصاب غذا بسر می بردند گفت : به دکتر اجازه نمی دهم بیاد ببینتتون، چون این  اعتصاب غذا را  به رسمیت نمی شناسم.  مردانی  از جنایتکاران علیه بشریت و مسئول مستقیم اجرای فرامین و طرح های  بازجویان اطلاعات سپاه تروریستی پاسداران در زندان گوهردشت کرج می باشد.
 تعداد زیادی از زندانیان سیاسی منتقل شده به سالن ۱۰ بند ۴ زندان گوهردشت کرج و همچنین در سلولهای انفرادی، علیرغم گذشت ۲۵ روز همچنان  در اعتصاب غذا بسر می برند.  وضعیت آنها حاد و نگران کننده می باشد.
اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در اعتراض به یورش وحشیانه گارد زندان و انتقال آنها به سالن ۱۰ که کاملا ایزوله می باشد صورت گرفت. این یورش وحشیانه  بدستور بازجویان اطلاعات سپاه پاسداران ولی فقیه آخوند علی خامنه ای که در حال حاضر در لیست سیاه  تروریستی دولت امریکا قرار گرفته است صورت گرفت.
از طرفی دیگر خانواده های زندانیان سیاسی  از کینه توزی و  انتقام جویی بازجویان اطلاعات سپاه پاسداران در امان نماندند . این خانواده ها   که از نقاط مختلف و با طی  مسافت های زیاد به  آنجا می آیند  بخصوص بعد از این یورش وحشیانه و رفتارهای غیر انسانی در بی خبری و نگرانی شدیدی بسر می برند و از ملاقات نیم ساعته با عزیزانشان محروم هستند. خانواده ها ۴ هفته  است که برای ملاقات با عزیزانشان و اطلاع یافتن از وضعیت آنها به زندان مراجعه می کنند اما با واکنشهای وحشیانه و غیر انسانی مسئولین زندان که عملا دستورات بازجویان اطلاعات سپاه پاسداران را به اجرا در  می آورند مواجه می شوند.
 ۸ مرداد ماه  با یورش وحشیانه گارد زندان که با ضرب و شتم و رفتارهای غیر انسانی همراه بود زندانیان سیاسی را از سالن ۱۲ به سالن ۱۰ که کاملا ایزوله می باشد منتقل نمودند.گارد وحشی و ضدبشری زندان که دستورات بازجویان اطلاعات سپاه پاسداران را به اجرا در می آورد حتی به زندانیان اجازه ندادند که حداقل  وسایل شخصی خویش را  همراه خود ببرند. همزمان با آن با اعتراضات زندانیان سیاسی مواجه شدند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ،محروم نمودن معاینات پزشکی  زندانیان سیاسی در اعتصاب غذا  در سالن کاملا ایزوله  ۱۰ بند ۴  زندان گوهردشت کرج را محکوم می کند و از دبیر کل سازمان ملل متحد، گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران و سایر مجامع بین المللی خواستار دخالت و نجات جان زندانیان سیاسی در اعتصاب غذا می باشد

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۳ شهریور ۱۳۹۶ برابر با ۲۴ اوت ۲۰۱۷
گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: