۱۳۹۶ مرداد ۱۶, دوشنبه

قتل و اعدام ۱۱ نفر از یک خانواده در روستایی از توابع میرجاوه توسط پاسداران و قضات ولی فقیه


بنا به گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» اعدام ۲ برادر در طی ۴ ماه در زندان مرکزی زاهدان.

صبح روز دوشنبه ۱۶ مردادماه یک زندانی در زندان مرکزی زاهدان به دار آویخته شد. این زندانی جودا ریگی نام داشت ۳۲ ساله اهل روستای بیدلنگ از توابع شهرستان میرجاوه  وی ۵ سال در بند ۷  زندان مرکزی زاهدان  زندانی بود و روز یکشنبه ۱۵ مرداد ماه بطور ناگهانی  جهت اجرای حکم قرون وسطایی اعدام به سلولهای انفرادی منتقل نمودند. اتهام وی مواد داشتن مخدر بود.
 همزمان با انتقال این زندانی به سلولهای انفرادی جهت اجرای حکم ضدبشری اعدام زندانبانان ولی فقیه تمامی تماسهای زندان را قطع کردند.
لازم به ذکر است جودا ریگی ۴ ماه پیش نیز همراه با تعدادی از زندانیان که در میان انها برادرش رحیم ریگی ۳۶ ساله نیز حضور داشته به سلولهای انفرادی بند قرنطینه  جهت اجرای حکم اعدام منتقل شده بود . زندانبانان ولی فقیه برادر وی رحیم ریگی   را اعدام کردند اما جودا را که  با چشمان خویش شاهد به دار کشیدن بردارش بود مجددا  به بند ۷ بازگرداندند. نهایتا وی  نیز صبح امروز به دار آویخته شد
تا به حال  ۶ نفر از این خانواده اعدام شدند که در میان آنها ۲ برادر بقیه پسر دایی ، پسر عمو و سایر اقوام وی  بودند و یک نفر از آنها در بند ۷ در انتظار اجرای حکم اعدام می باشد. پاسداران ولی فقیه هنگام دستگیری اعضای  این خانواده ، حدود ۵ نفر را در خانه های خویش به گلوله بستند و به قتل رساندند . جمعا تا به حال از این خانواده ۱۱  نفر کشته شده اند و یک نفر از آنها در انتظار اجرای حکم ضدبشری اعدام می باشد. 

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، جنایت هولناک و ضدبشری پاسداران ولی فقیه که تنها از یک روستا و از اقوام و بستگان یک خانواده ۱۱ نفر را به قتل رسانده اند را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر ، دبیر کل سازمان ملل و سایر مراجع بین المللی خواهان اقدام فوری برای پایان دادن به اعدامها در ایران توسط رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای در ایران است

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۱۶ مرداد ۱۳۹۶ برابر با ۰۷ اوت ۲۰۱۷
گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193
طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد
.


 

هیچ نظری موجود نیست: