۱۳۹۶ شهریور ۸, چهارشنبه

بیانیه اعلام هبستگی زندانیان سیاسی زندان مرکزی زاهدان با زندانیان سیاسی در اعتصاب غذای زندان رجایی شهرزندانیان سیاسی زندان مرکزی  زاهدان طی بیانیه ای اعمال وحشیانه و غیر انسانی این رژیم نسبت به زندانیان سیاسی زندان  گوهردشت کرج را محکوم و با آنان اعلام هبستگی می کنند و همچنین از خواست به حق زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج که در اعتصاب غذا بسر می برند حمایت می کنند. این بیانیه جهت ارسال به مجامع بین المللی و اطلاع عموم در اختیار « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » قرار داده شده است . متن بیانیه به قرار زیر است:
  باری دیگر جنایات و توهین و نادیده گرفتن حقوق انسانهایی که تنها خواسته آنها رسیدن به حقوق شهروندیشان است.  با کمال تاسف در زیر پرچم این رژیم نه حقی وجود دارد و نه حقوقی که انسان بخواهد از آن دفاع کند این بار زور این رژیم ظالم به زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر رسیده است که  در تاریخ ۸ مرداد ۱۳۹۶ به بهانه بازرسی، تمامی زندانیان را از بندهایشان بیرون آورده و در سالن زندان جمع کرده است و بدون در نظر گرفتن حرمت و کرامت زندانیان آنها را به بدترین شیوه بازرسی کرده و وسایل شخصی زندانیان را برده و آنان را بر خلاف خواستشان به سالنی دربسته که عملا به شکنجه گاه شباهت دارد منتقل نموده است  و در همین میان زندانیان در اعتراض به این عمل غیر انسانی  و دفاع از حقوق پایمال شده شان با ضرب و شتم و ریختن ماموران گارد زندان بر سر زندانیان سیاسی روبرو شدند  و به بدترین شکل ممکن آنها را مورد ضرب و شتم قرار داده اند.
ما زندانیان سیاسی در مقابل بربریت و اعمال وحشیانه این رژیم   تنها راهی که برایمان باقی می ماند این است که  نسبت به این اعمال غیر انسانی اعتراض کنیم و دست به اعتصاب غذا بزنیم تا مردم ایران  و جهان را از ظلمی که در حق ما روا داشته می شود آگاه کنیم .
 لذا ما زندانیان سیاسی زندان مرکزی زاهدان نسبت به این اعمال وحشیانه رژیم اعتراض داریم و این جنایت نابخشودنی را محکوم می کنیم و از خواست زندانیان سیاسی زندان رجائی شهر که در اعتصاب غذا طولانی مدت بسر می برند حمایت می کنیم.   زمانی می توانیم حقوق خود را بگیریم که سازمانی پشت زندانیان سیاسی و مظلوم  بایستد.
 ما زندانیان سیاسی زمانی آرام می شویم که گزارشگر ویژه حقوق بشر شخصا بیاید و به زندانهای کل کشور سر بزند، تا حال ما  را از نزدیک ببیند و بداند ما برای گرفتن حقوقمان چه زجرها یی  کشیده ایم .

اسامی زندانیان سیاسی معترض به این جنایت نابخشودنی
مولوی نورالدین کاشانی، مولوی عبدالرحیم کوهی، مولوی امان الله بلوچ زهی، همزه ریگی، شیراحمد حسین زهی، میثم چندانی، حسن دهواری، الیاس قلندرزهی، ابوبکر رستمی، عبدالوحید هود، زبیر هود، عبدالصمد هود، عطاالله هود، عبدالحمید کیازهی، ستاربلوچ، ...شاهوزهی، جاوید دهقان ، محمود کلکلی، امید ایمانی، علیرضا بمپوری، عبدالخالق جفادار، حامد بمپوری، اسحاق کلکلی، عبدالباسط دوانی، صوفی چاکری، عبدالحمید ریگی، ذبیح الله ریگی، رحیم شه بخش، درمحمد شه بخش ، حیات الله نوتی زهی .

زندانیان سیاسی زندان مرکزی زاهدان
شهریور ۱۳۹۶

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: