۱۳۹۶ مرداد ۱۱, چهارشنبه

بازجویان وزارت اطلاعات از طریق باندهای مافیایی زندان قصد ایجاد درگیری مذهبی در زندان زاهدان را دارندبنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران »  بازجویان وزارت اطلاعات از طریق باندهای مافیایی خود در زندان زاهدان  قصد ایجاد درگیریهای مذهبی را  دارند  .

روز دوشنبه ۹ مرداد ماه  تعدادی از باندهای مافیایی زندان زاهدان در بند ۳ به منظور ایجاد درگیری با زندانیان  سیاسی وارد عمل شدند اما زندانیان سیاسی و بخصوص چند مولوی اهل تسنن که در  بند ۳ زندانی هستند با صبر و شکیبایی  از هر گونه واکنشی خوداری کردند و مسئله فیصله یافت. اما بعد از مدتی فردی به نام جهان تیغ   افسر نگهبان زندان  و  کوچکی از بازرسی زندان وارد بند ۳  شدند و یکی از زندانیان سیاسی را به بیرون از بند بردند و همزمان نیز  تعدادی از باند مافیایی  زندان را از بند خارج شدند. هنوز چند متری از بند فاصله نگرفته بودند که باند مافیایی بدستور جهان تیغ و کوچکی  به این  زندانی سیاسی حمله ور شدند و قصد ضرب و شتم وی را داشتند. سایر زندانیان سیاسی  نسبت به این عمل ناجوانمردانه افسر نگهبان و باند مافیای دست به اعتراضات گسترده زدند و مانع ضرب و شتم همبندیشان شدند.

از طرفی دیگر غلامی از مسئولین اطلاعات زندان به باند مافیایی بند ۳ دستور داده است که به اعتقادات مذهبی زندانیان سیاسی و مولوی های  بند ۳ که از اهل تسنن هستند توهین کنند و از این طریق زمینه یک درگیری مذهبی را در بند ایجاد کنند و نهایتا  دست به سرکوب گسترده  زندانیان  سیاسی بزنند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی درایران، بکارگیری باند مافیایی زندان برای سرکوب زندانیان سیاسی و همچنین توهین به اعتقادات مذهبی آنها توسط بازجویان وزارت اطلاعات را محکوم می کند و از دبیر کل ملل متحد ، کمیسر عالی حقوق بشر ، گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران و سایر مراجع بین المللی برای متوقف کردن اعمال ضدبشری علیه زندانیان سیاسی در ایران خواهان ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و آخوندهای همدست وی به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۱۲ مرداد ۱۳۹۶ برابر با ۰۳ اوت ۲۰۱۷
گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: