۱۳۹۱ شهریور ۹, پنجشنبه

یورش و حشیانه به زندانیان سیاسی زندان زاهدان منجر به کورشدن یک زندانی سیاسی گردید


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" یکی از زندانیان سیاسی هموطن بلوچ در جریان یورش وحشیانه 17 مرداد یکی از چشمان خود را دست داده است.
زندانی سیاسی بلوچ هاشم خرد 26 ساله که در جریان یورش وحشیانۀ 17 مرداد ماه گارد ویژه زندان و سایر نیروهای سرکوبگر به بند 5 زندانیان سیاسی و عقیدتی زاهدان صورت گرفت یکی از چشمان خود را از دست داد. این زندانی سیاسی به دلیل عدم انتقال  به بیمارستان  و عدم درمان چشمش بینایی خود را از دست داده است.
زندانی سیاسی هاشم خرد نسبت به این عمل و وحشیانه و سرکوبگرانه شکایت نموده است اما در حال حاضر  تحت فشار دادستان زاهدان و مسئول اطلاعات زندان زاهدان فردی به نام غلامی قرار دارد که باید شکایت خود را پس بگیرد و اگر آن را پس بگیرد به او دیه خواهند داد. اما این زندانی سیاسی وعده های دروغین را نپذیرفته است و خواستار مجازات مهاجمین به بند زندانیان سیاسی است.
زندانیان سیاسی و عقدیتی بلوچ در 17 مرداد ماه  نسبت به شرایط غیر انسانی و قرون وسطایی حاکم بر زندان زاهدان اقدام به در دست گرفتن کنترل بند 5 زندان زاهدان نمودند و خواستار پایان دادن به سرکوب و فشارهای غیر انسانی شدند.زندانیان سیاسی و عقیدتی بلوچ پس از موافقت مسئولین زندان با خواسته های آنها ،کنترل بند را به آنها بازگردادند.
پس از بازگرداند کنترل  بند به مسئولین زندان مورد یورش وحشیانه گارد ویژه زندان و سایر نیروهای سرکوبگر ولی فقیه قرار گرفتند که در اثر این حمله حداقل 10 زندانی سیاسی بشدت زخمی شدند و حدود 27 نفر از آنها به نقطۀ نامعلومی منتقل شدند.این یورش وحشیانه همچنین منجر به سوختن کامل بند زندانیان سیاسی و عقیدتی شد .
بدستور بازجویان وزارت اطلاعات بقیۀ زندانیان سیاسی را به سایر بندها که محل نگهداری مجرمین عادی است منتقل کردند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، یورش وحشیانه به زندانیان سیاسی و عقیدتی هموطن بلوچ که منجر به کور شدند چشم ، شکستن دست ، سر و زخمی شدن سایر اعضای بند آنها شده است را محکوم می کند و از دبیر کل و کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
 فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
09 شهریور 1391 برابر با 30 اوت2012
گزارش فوق  به سازمانهای زیر ارسال  گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

info@hrdai.net                    
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است
  
  

هیچ نظری موجود نیست: