۱۳۹۱ شهریور ۶, دوشنبه

جان سپردن یک زندانی بی دفاع در زندان زاهدان به دلیل عدم درمان وی


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" یکی از زندانیان زندان زاهدان  به دلیل عدم درمان جان خود را از دست داد.
روز پنجشنبه 2 شهریور ماه زندانی سیاوش توری 40 ساله اهل مراغه که در بند 3 زندان زاهدان محبوس بود دچار سکتۀ قلبی گردید. همبندیان این زندانی با فریادهای خود تقاضای کمک جهت انتقال این زندانی به بهداری و نجات جان وی شدند .اما پاسداربندها از باز کردن درب بند و رسیدگی به خواسته های زندانیان توجهی نکردند.
زندانی سیاوش توری بعد از مدتی طولانی و بدون انتقال به بهداری و درمان وی در مقابل چشمان بهت زده و بی دفاع همبندیانش جان باخت. پاسداربندها بعد از مدت طولانی علیرغم جان سپردن این زندانی پیکر او را در بند رها کرده بودند و حاضر به انتقال او به سردخانه نبودند.
زندان زاهدان دارای یک بهداری که در آن یک پزشک عمومی وجود دارد و روزانه فقط 12 زندانی در حالت وخیم را معاینه می کند و از خود زندانیان می پرسد که چه دارویی را باید برایش بنویسد و بنابه گفتۀ خانواده زندانیان این فرد فاقد تجربه و احتمالا دانش کافی پزشکی میباشد.
در این زندان که چند هزار زندانی را در خود جای داده است  در بهداری زندان هیچ پزشک متخصصی وجود ندارد و زندانیان که در شرایط وخیم جسمی هستند بدون درمان به حال خود رها شده اند و اکثر آنها به دلیل نبود امکانات درمانی جان خود را از دست می دهند.
زندان زاهدان یکی از مخوفترین و قرون وسطایی ترین زندانهای رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای می باشد که محل نگهداری زندانیان سیاسی هموطنان بلوچ می باشد. شرایط آن فاجعه بار می باشد . درخواست زندانیان با شکنجه های وحشیانه و  سلولها انفرادی پاسخ داده می شود.
این جنایتها در حالی اتفاق می افتاد که متاسفانه دبیر کل سازمان ملل متحد در ایران بسر می برد.زندانیان سیاسی در شرایط حاد و طاقت فرسایی قرار دارند و مردم ایران از سرکوب وحشیانه و غیر انسانی در رنج می باشند. از دبیر کل  انتظار می رود که حال بر خلاف خواست مردم ایران و بخصوص زندانیان سیاسی که با مقامات رژیم ولی فقیه که دستان آنها آغشته به خون مردم ایران است دست می دهد،مسئلۀ حقوق بشر و جنایتهای ولی فقیه را در صدر گفتگو ها و سخنرانیهای خود قرار دهد و مسئولیت خطیر خود در سازمان ملل متحد را ادا نماید.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،آخرین جنایت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای در زندان زاهدن علیه این زندانی بی دفاع را محکوم می کند و از دبیر کل،کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار رسیدگی به جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای در شورای امنیت سازمان ملل متحد می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
06 شهریور 1391 برابر با 27 اوت2012
گزارش فوق  به سازمانهای زیر ارسال  گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

info@hrdai.net                   
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است
  
   

هیچ نظری موجود نیست: