۱۳۹۱ مرداد ۲۱, شنبه

شرایط حاد 3 زندانی تبعیدی از زندان ارومیه به زندان زاهدان


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" سه زندانی تبعیدی از زندان ارومیه به زندان زاهدان در شرایط بسیار حاد و غیر انسانی نگهداری می شوند.
معلم زندانی محمد امین آگوشی ،مقاله نویس زندانی ایرج محمدی و زندانی سیاسی احمد پولادخانی حدود 15 روز پیش از زندان ارومیه به زندان زاهدان تبعید شدند. آنها بیش از 10 روز  در سلولهای انفرادی با شرایط غیر انسانی نگهداری شدند و سپس آنها را از هم جدا نموده و به بندهای مختلف منتقل کردند.
معلم زندانی محمد امین آگوشی را به بند سارقین  ، مقاله نویس زندانی ایرج محمدی به بند مواد مخدر و زندانی سیاسی احمد پولادخانی به بند قاتلین منتقل نمودند.
زندان زاهدان از حداقل امکانات اولیۀ انسانی محروم می باشد.جیره غذایی زندانیان به لحاظ کمی و کیفی بسیار پایین می باشد و زندانیان شدیدا از سوء تغذیه رنج می برند بطوریکه لاغر و نحیف می باشند و اکثر آنها دچار کاهش وزن هستند و مقاومت بدن آنها در مقابل بیماریها کاهش یافته است.زندانیان از دارو و درمان محروم می باشند و زندانبانان، بیماری زندانیان سیاسی را به عنوان اهرم فشار علیه آنها بکار می برند.وضعیت بهداشتی زندان زاهدان فاجعه بار می باشد و این مسئله باعث ایجاد بیماریهای پوستی و غیره در بین زندانیان  شده است.
تبعید معلم زندانی محمد امین آگوشی ،مقاله نویس زندانی ایرج محمدی  و زندانی سیاسی احمد پولادخانی به زندان زاهدان و قرار دادن آنها در کنار مجرمین عادی و خطرناک ، جان آنها را در معرض خطر جدی قرار داده است. از طرفی دیگر به دلیل مسافت بسیار طولانی و هزینه های بالا ، امکان مسافرت و ملاقات با عزیزانشان را برای خانواده ها محدود کرده است. زندانیان سیاسی محبوس سرپرست خانواده بوده و امکانات معیشتی خانواده خود را تامین می کردند ولی با دستگیری آنها خانواده ها را به لحاظ معیشتی در شرایط بسیار سختی قرار داده اند.
بازجویان وزارت اطلاعات ولی فقیه از بدو دستگیری زندانیان سیاسی،عقیدتی ،دانشجویان ،زنان و اقوام مختلف ایرانی سرنوشت آنها را در دست می گیرند.نحوۀ شکنجۀ آنها ،مدت نگهداری در سلولهای انفرادی ،ممنوعیت ملاقات با خانواده هایشان ،پرونده سازی و تعیین احکام قرون وسطایی و ضدبشری و تبعید زندانیان سیاسی توسط بازجویان وزارت اطلاعات ولی فقیه صورت می گیرد. بازجویان وزارت اطلاعات ولی فقیه آخوند علی خامنه ای علاوه بر تعیین محکومیتهای غیر انسانی و انتقال زندانی سیاسی به بندهای عمومی و سیاسی همچنین  امکان درمان و عدم درمان زندانی و درگیر کردن باندهای مافیایی زندان با زندانی را تعیین می کنند  
تعیین سیاست سرکوب زندانیان سیاسی توسط آخوند علی خامنه ای ولی فقیه رژیم  گرفته می شود و توسط وزارت اطلاعات، قوۀ قضاییه و سازمان زندانها به اجرا در آورده می شود.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،تبعید 3 زندانی سیاسی به زندان زاهدان و قرار دادن آنها در شرایط غیر انسانی و کنار مجرمین عادی و خطرناک که جان آنها را در معرض خطر قرار داده است را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.

فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
21 مرداد 1391 برابر با 11اوت 2012
گزارش فوق  به سازمانهای زیر ارسال  گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است   

هیچ نظری موجود نیست: