۱۳۹۰ تیر ۳۱, جمعه

سیاستها قرون وسطایی در زندان گوهردشت کرج منجر به مرگ یک زندانی گردید


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"یک زندانی برای پایان دادن به شرایط سخت و طاقت فرسا در زندانهای رژیم ولی فقیه اقدام به خودکشی نمود و جان سپرد.
روز سه شنبه 28 تیرماه زندانی علی اشرف نوروزی 40 ساله که در بند 7 متادون بند سابق زنان زندان گوهردشت کرج محبوس بود و تحت شرایط قرون وسطایی و غیر انسانی قرار داشت برای رهایی یافتن از این شرایط اقدام به خودکشی نمود و پس از مدتی طولانی و تعلل زیاد به بهداری زندان انتقال یافت. بهداری زندان برای مدت نسبتا طولانی بدون انجام اقدامات لازم برای نجات جان وی،اورا به حال خود رها کرده بود که منجر به مرگ وی گردید.
در هفته های اخیر آمار خودکشی و درگیریهای خونین که منجر به مرگ زندانیان در بندهای مختلف زندان گوهردشت کرج می گردد رو به افزایش است اما برای پیشگیری از اینگونه حوادث هیچ اقدامی صورت نمی گیرد و شرایط زندانیان روز به روز سختر وغیر انسانی تر می گردد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،سیاست ایجاد شرایط طاقت فرسا و غیر انسانی برای زندانیان بی دفاع که آنها را بسوی خودکشی سوق می دهد را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر خواهان اعزام گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد برای تحقیق و تهیۀ گزارش از جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای و ارائۀ آن به سازمان ملل متحد برای گرفتن تصمیمات لازم می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
31 تیر 1390 برابر با 22 ژولای 2011

http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: