۱۳۹۰ تیر ۲۰, دوشنبه

بی خبری مطلق از زندانی سیاسی ربوده شده توسط بازجویان وزارت اطلاعات

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"از وضعیت و شرایط زندانی سیاسی علی معزی که از بیماری حاد سرطان مثانه رنج می برد هیچ خبری در دست نیست و عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران از پاسخ دادن به این خانواده خوداری می کند.
زندانی سیاسی علی معزی 58 ساله که از 1 ماه پیش با یورش مامورین وزارت اطلاعات دستگیر گردید اما همچنان وضعیت و شرایط او در ابهام است. مامورین وزارت اطلاعات 21 خرداد ماه به منزل وی یورش بردند او را دستگیر و به نقطۀ نامعلومی منتقل کردند.ولی پس از پیگیریهای مستمر خانواده به آنها گفته شد که در سلولهای انفرادی بند 209 زندان اوین محبوس است.علیرغم گذشت 1 ماه از ربودن وی هنوز هیچ تماس و یا ملاقاتی با خانواده نداشته است.
زندانی سیاسی علی معزی بدلیل تومور مثانه تا به حال 2 بار مورد عمل جراحی قرار گرفته است و آخرین عمل جراحی او مدتی قبل از دستگیری وی انجام شده بود. او زیر نظر پزشکان متخصص قرار داشت و برای پیشگیری از تشدید بیماریش می بایست هر هفته آمپول خاصی به وی تزریق می شد اما از زمان دستگیری تاکنون بازجویان وزارت اطلاعات از تحویل گرفتن آمپول ها از خانواده جهت تزریق به او خوداری می کنند.عدم تزریق به موقع آمپول ها می تواند خطر جدی برای جان این زندانی سیاسی داشته باشد.
زندانی سیاسی علی معزی بدلیل شکنجه های قرون وسطایی در 2 دوره زندانی شدن دچار ناراحتیهای متعددی کلیوی از قبیل، هیدرونفروز،سنگ کلیه،تنگی حالب و نیز بیماری چسبندگی و انسداد روده کوچک و واریس می باشد.
زندانی سیاسی علی معزی توسط آخوندی با نام مستعار علوی که از سر بازجویان وزارت اطلاعات در بند 209 می باشد دستگیر شد . این فرد از جنایتکاران علیه بشریت می باشد و همراه با سربازجوی دیگر به سعید شیخان از دهۀ 60 تاکنون مشغول شکنجه و قتل زندانیان سیاسی در این بند می باشد.
زندانی سیاسی علی معزی از زندانیان سیاسی دهۀ 60 می باشد و از سال 1360 تا 1363 در زندانها ی غزل حصار،اوین و گوهردشت زندانی بود که در اثر شکنجه های و حشیانه جسمی و روحی دچار صدمات شدید جسمی شده است که علیرغم گذشت سالها ولی هنوز از عوارض آن رنج می برد.او همچنین در سال 87 مجددا بدلیل حضور فرزنداش در شهر اشرف دستگیر شد و برای چندین سال در زندان بسر برد و پس از طی کردن محکومیت غیر انسانی و قانونی از زندان آزاد شد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،یورش وحشیانه مامورین وزارت اطلاعات به منازل شهروندان و دستگیری و انتقال آنها به سلولهای انفرادی و بی اطلاع نگه داشتن خانواده های آنها را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
20 تیر 1390 برابر با 11 ژولای 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: