۱۳۹۰ تیر ۱۲, یکشنبه

پرونده سازی واهی بازجویان وزارت اطلاعات علیه منصوره بهکیش جهت ادامۀ بازداشت وی


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"بازجویان وزارت اطلاعات برای ادامه بازداشت غیر قانونی و غیر انسانی منصوره بهکیش از حامیان مادران عزادار اتهام واهی اقدام علیه امنیت نظام و اتهام افتخار آمیز عضویت در مادران عزادار را به او داده اند.
. روز چهارشنبه 8 تیرماه پس از چند هفته پیگیری مستمر خانواده بهکیش بالاخره منشی دفتر شعبه 2 بازپرسی امنیت به خانواده وی اعلام کرد که خانم بهکیش به اتهام اقدام علیه امنیت نظام و عضویت در گروه غیر قانونی مادران عزادار بازداشت شده است. بازجویان وزارت اطلاعات برای ادامۀ بازداشت غیر قانونی و غیر انسانی دستگیر شدگان از اتهامات واهی ودروغین مانند اقدام علیه امنیت نظام استفاده می کند.بازجویان وزارت اطلاعات حامی مادران عزادار بودن را به عنوان اتهام بر علیه ایشان بکار برده اند اتهامی که مایۀ افتخار هر مادر ایرانی است.
از طرفی دیگر علیرغم گذشت چند هفته از دستگیری خانم بهکیش هنوز خانواده وی بجز یک تماس تلفنی کوتاه و کنترل شده نتوانستند با او ملاقات داشته باشند تا از وضعیت و شرایط عزیزشان مطلع شوند.او همچنان در سلولهای انفرادی بند 209 بسر می برد.
خانم منصوره بهکیش از حامیان مادران عزادار روز یکشنبه 22 خردادماه در یکی از فروشگاه ها مورد یورش وحشیانۀ مامورین وزارت اطلاعات قرار گرفت و همراه با تعدادی دیگر دستگیر و به بند 209 زندان اوین شکنجه گاه وزارت اطلاعات منتقل گردید.او پیش از این به خاطر شرکت در اعتراضات مادران پارک لاله (مادران عزادار) دستگیر شده بود و چند روز پس از آن آزاد گردید. این خانواده سرافراز 6 جانباخته را تقدیم راه آزادی مردم ایران نموده است که اسامی آن جانباختگان به قرار زیر می باشد:زهرا بهکیش و همسرش سیامک اسدیان، محمود ،محمد ،محسن و علی بهکیش که همگی آنها در دهۀ 60 به شهادت رسیدند.
بیگی رئیس شعبۀ 2 بازپرسی امنیت دادگاه انقلاب مستقر در زندان اوین پرونده زندانی سیاسی منصوره بهکیش را در دست دارد. این فرد که خود از بازجویان وزارت اطلاعات است پرونده اکثر مادران پارک لاله را به عهده می گیرد و همراه با سایر بازجویان وزارت اطلاعات اقدام به اتهام سازی و پرونده سازی دروغین علیه فعالین سیاسی،وکلا،دانشجویان ، فعالین زنان و سایر اقشار جامعه می زنند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،دستگیری،بازداشت ،نگهداری در سلول انفرادی،بازجویی و پرونده سازی دروغین علیه زندانیان سیاسی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار تسریع در اعزام گزارشگر ویژه سازمان ملل برای بازدید از زندانها و تهیۀ گزارش از جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای و ارائۀ آن به سازمان ملل جهت رسیدگی می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
12 تیر 1390 برابر با 03 ژولای 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگران ویژه زنان،دستگیریهای خودسرانه و شکنجه سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: