۱۳۹۰ تیر ۱۳, دوشنبه

وضعیت وخیم جسمی زندانی سیاسی جعفر اقدامی در زندان گوهردشت کرج


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"وضعیت جسمی زندانی سیاسی جعفر اقدامی رو به وخامت گذاشته است و علیرغم اینکه چند هفته از بیماری او می گذرد اما از درمان وی خوداری می کنند.
زندانی سیاسی جعفر اقدامی از چند هفته پیش دچار ناراحتی حاد عضلانی گردید. ابتدا این ناراحتی در یکی از پاهای او ایجاد شد و سپس به سایر عضلات و ماهیچه های وی گسترش یافت و در حال حاضر او بر بستری بیماری قرار دارد .زندانی سیاسی جعفر اقدامی دچار دردهای شدید عضلانی است و شبانه روز از درد قادر به استراحت نیست. او با کمک عصا و همبندیانش قادر به انجام کارهای شخصی اش خود می باشد.
از زمان آغاز این ناراحتی تاکنون بیش از 1 ماه می گذرد و علیرغم وخامت روز به روز وضعیت جسمی اش از معاینه و تشخیص بیماری و درمان وی خوداری می کنند.
این مسئله باعث خشم و اعتراض همبندیانش شده است و بارهای خواستار درمان این زندانی سیاسی شده اند ولی تا به حال هیچگونه اقدامی در این باره انجام نداده اند.
همچنین زندانی سیاسی اله وردی روحی که از بیماری تومور پروستات رنج می برد و در وضعیت وخیمی جسمی است و زندانی سیاسی ماشالله حائری که از ناراحتی قلبی و تنفسی رنج می برد و ماه ها است که در چنین شرایطی قرار دارد اما از درمان آنها خوداری می کنند.
به نظر می رسد که ولی فقیه علی خامنه ای تصمیم به زجرکش کردن زندانیان سیاسی که دچار بیماریهای وخیم جسمی در زندان می شوند گرفته است و طرح زجر کش کردن را توسط صادق لاریجانی رئیس منصوب قوۀ قضاییه ،بازجویان وزارت اطلاعات و سازمان زندانها در حال به اجرا در می آوردن آن هستند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،بکار بردن شیوۀ غیر انسانی زجرکش کردن زندانیان سیاسی در زندانهای ولی فقیه علی خامنه ای را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر خواستار اعزام کزارشگر ویژه حقوق بشر برای تحقیق و تهیۀ گزارش از جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه و ارائه آن سازمان ملل برای گرفتن تصمیمات لازم اجر می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
13 تیر 1390 برابر با 04 ژولای 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: