۱۳۹۴ دی ۹, چهارشنبه

جان باختن ۳ زندانی در ۳ روز متوالی در اثر شکنجه و عدم درمان در زندان مرکزی زاهدان

 
بنا به گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » طی ۳ روز گذشته ۳ زندانی در بندهای مختلف زندان زاهدان به دلیلی شکنجه و عدم درمان در زندان جان باختند.
طی روزهای یکشنبه ،دوشنبه و سه شنبه ۷،۶و۸ دی ماه ۳ زندانی در بندهای ۶،۵ و ۷  زندان مرکزی زاهدان به دلیل شکنجه های وحشیانه و عدم درمان جان باختند. یکی از این زندانیان که روز یکشنبه ۶ دی ماه در بند ۵ جان باخت، ۳ روز بود که از  آگاهی زاهدان به زندان زاهدان منتقل شده بود.  این زندانی در اثر شکنجه های وحشیانه از ناحیه کمر و پا زخمهای شدیدی داشت و خون آلود بود و حال وی بسیار وخیم بود او بافشار  همبندانش به بهداری منتقل شد اما وی را بدون درمان به بند بازگرداندند . زمانی که خلیلی معاون اطلاعات زندان از بند ۵ عبور می کرد، این زندانی علیرغم اینکه بسختی قادر به ایستادن بود در مسیر وی قرار گرفت و وضعیت وخیم و زخم های خویش را به وی نشان داد اما این شکنجه گر که از هیچ رحم و شفقتی برخوردار نیست به وی اعتنایی  نکرد و وپس از شنیدن حرفهای او بدون هیچ گونه واکنشی به راه خود ادامه داد.
نام و مشخصات زندانیانی که در طی چند روز گذشته در زندان مرکزی زاهدان در اثر شکنجه و عدم درمان جان باختند به قرار زیر می باشد :
۱ـ زندانی فرزاد نارویی معروف به شاهین  حدودا ۴۰ ساله تنها ۳ روز بود که از آگاهی به زندان منتقل شده بود او در اثر شکنجه های وحشیانه در آگاهی زاهدان و عدم درمان در روز یکشنبه ۶ دی ماه  جان باخت.
۲ـ روز دوشنبه ۷ دی ماه زندانی مهدی نارویی ۳۸ ساله از بند ۷ زندان مرکزی زاهدان که ۶ سال  به اتهام داشتن مواد مخدردر زندان بسرمی  برد ، جان باخت .وی  بیمار بود اما زندانبانان ولی فقیه از انتقال وی به بیمارستان خوداری کردند تا اینکه در زندان جان باخت.
۳ ـ  سه شنبه شب ۸ دی ماه غلام ربانی ۴۵ ساله از بند ۶ زندان مرکزی زاهدان.  او نیز بیمار بود و در اثر عدم درمان جان باخت. این زندانی تقریبا ۲ سال در زندان بسر برد  .

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، تبدیل کردن زندانها به اردوگاه های مرگ بطوریکه زندانیان بی دفاع  در اثر شکنجه های وحشیانه و عدم درمان ،سو تغذیه ،ازدحام بیش از حد بصورت تدریجی و با قساوت و بی رحمی بسوی مرگ سوق داده می شوند را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر می خواهد که در مقابل جنایتهای قرون وسطایی که آخوند علی خامنه ای و آخوندهای همدست وی در ایران  بصورت  سیتماتیک به اجرا درمی آورند سکوت نکرده و  برای پایان دادن به این جنایتها   خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و  آخوندهای همدست وی به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۱۰ دی ۹۴برابر با۳۰ دسامبر۲۰۱۵
 گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل
www.hrdai.net
Tel.:0031620720193

طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » فقط با ذکر منبع آن مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: