۱۳۹۴ مرداد ۱۶, جمعه

گرامی باد سالگرد انقلاب مشروطیت ( زندانی سیاسی ارژنگ داودی)


دست نوشته زندانی سیاسی ارژنگ داودی به مناسبت سالگرد انقلاب مشروطیت که جهت انتشار در اختیار « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» قرار داده شده است.متن دست نوشته به قرار زیر می باشد:

با یاد خدا،
ایرانیان پراکنده در سراسر گیتی ،
برای به پیروزی رساندن انقلاب سوم متشکل شویم،

دریغ است ایران که ویران شده
کنام شغالان و گرگان شده

هم میهنان
بدا به حال نسل های آینده کشور اگر که در فرصت نادر پیشاور، باز هم ما مردم عاطفی و احساساتی ایران زمین، آنقدر هیجان زده شویم که مثل سال ۵۷ درست را از نادرست و راه را از چاه تشخیص ندهیم !؟
چه زنده باشم و چه نباشم ، هشیار باشید و در عطف تاریخی قریب الوصول احساساتی عمل نکنید. به یاد داشته باشید که به یقین ، توبه گرگ فقط مرگ است !؟ مبادا خامنه ای انگشت روی احساسات و عواطف تان بگذارد و باز هم مانند سال ۷۸ ریاکارانه گریه سر دهد ، اشک تمساح بریزد عذر تقصیر بخواهد و یا مثل سال ۸۸ دغلکارانه، عجز و لابه نماید « علیل ام، ذلیل ام » بازی در بیاورد و باری دیگر فریبتان دهد!؟
هم میهنان؛
به یاد داشته باشید  با وجودی که سال ۵۷  شاه ستمکار، ضمن پذیرش مستبد بودن خود ، عاجزانه به ایرانیان بپاخاسته گفت :«صدای انقلاب شما را شنیدم » و پس از ۳۷ سال ستمگری ، وعده های فراوان داد . اما مبارزان نسل انقلاب که تجربه سالهای سیاه حکومت وی را با پوست و گوشت و خون خود و یاوران از دست رفته ، تا مغز استخوان لمس کرده بودند، فریب نخورده با تداوم پایداری و بذل جان ، دوران ستمشاهی را برای همیشه به قعر زباله دان تاریخ فرو فرستادند .
 اینک نیز بر همه ماست که بیدار و هوشیار بوده ، مدام در ذهن و نظر داشته باشیم که ضرورترین پیش شرط تحقق آرمان های ۲۰۰ ساله جنبش آزادیخواهی ایرانیان، رهانیدن میهن از شر کلیت باند ۵۰۰ نفره فقیه و امت نیم درصدی آن به سرکردگی دوقلوهای بهم نچسبیده رفسنجانی ـ خامنه ای و برچیدن بساط گسترده دروغ، دغل، جهل، جنایت، فساد، فحشا، دزدی ، قتل، غارت و .... در میهن اهوارایی است.
هم میهنان؛
اینک که روند گسترش مبارزات سیاسی برای تحقق آرمان های آزادی، دموکراسی، حقوق و عدالت چندان شتاب گرفته که عنقریب به عطف تاریخی موعود می رسیم ، نباید که بهراسیم و نبایستی که برای لحظه ای حتی به دل ، تردید راه دهیم. ایمان داشته باشیم که آینده از آن ماست اگر که  همچون دوران انقلاب مشروطه ، دوران نهضت ملی و دوران انقلاب ۵۷ باز هم جانانه در کنار هم بایستیم ولی این بار به دور از هیجانات سیاسی و صرفا بر اساس خود همگانی، تصمیم بگیریم.
اینک ضمن فرستادن پاک ترین درودها به پیشگاه مبارک یکایک جان در طبق اخلاص گذاردگان راه آزادی بشر به شرف تمامی مدافعان مردم، مدافعان زندگی، مدافعان آزادی، مدافعان دموکراسی ، مدافعان حقوق برابر و مدافعان عدالت برای همه ، سوگند یاد نموده ، روی گردنم التزام می دهم که با همت بی دریغ مبارزان جان بر کف میهن و بلافاصله پس از پیروزی انقلاب سوم یعنی انقلاب دموکراتیک ایرانیان، چنان شرایط پویایی در کشور فراهم آید که بتوانیم با درس پذیری از کامیابی ها و ناکامی های جنبش ۲۰۰ ساله و تجارب اندوخته از ۱۱۰ سال مبارزات سراسر خونباری که پس از انقلاب مشروطیت از سرگذرانده ایم و نیز با تأسی به آموزه های تاریخ معاصر جهان در باب چگونگی اعمال حاکمیت دمکراتیک مردمانی قانونمند بر سرنوشت خود، آزادی پایدار را برای یکایک ایرانیان به ارمغان آورده و بلافاصله آبادی رو به گسترش وجب به وجب خاک میهن را بیاغازیم.
هم میهنان؛
هر چند که رژیم مردم ستیز و آزادی گریز مافیا برای بقا و رفاه حال خود و امت نیم درصدی !؟کشور را با ابداع  انواع بحران های ریز و درشت، عامدانه به قهقرا برده و در این راه با ندانم کاری های زایدالوصف، اکثریت مردم را روز به روز در خاک مذلت فقر و فلاکت، فروتر نشانده است، اما ایمان داشته باشید تمام بحرانهای موجود که همگی ناشی از ناکفایتی ، ناکارایی، ناکارامدی، نامردمی های باند کم شمار ولی پر حیله و هیاهوی فقیه فاسد و چپاولگری های بی حد و حصر رهبر، سران، خانواده و امت الوده آن است به راحتی و در یک بازه زمانی حدالکثر ۵ ساله به نفع اکثریت تام و تمام ایرانیان ، قابل حل و فصل خواهد بود.
هم میهنان بپاخاسته به پیش؛
پیروز باد انقلاب دموکراتیم ایرانیان
دیرزیوی و شادزیوی همگان را آرزومندم
زنده باد ایرانی؛
 پاینده باد ایران؛
در اهتزاز باد پرچم سه رنگ اهورایی؛

ارژنگ داودی
معلم، شاعر، نوسینده
زندانی سیاسی
زندان رجایی شهر
۱۴ مردادماه ۱۳۹۴www.hrdai.net
Tel.:0031620720193

طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » فقط با ذکر منبع آن مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: