۱۳۹۴ شهریور ۵, پنجشنبه

از وضعیت و شرایط ۲ عضو دستگیر شده شورای روستایی میان آب هیچ خبری در دست نیست


بنا به گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران »از وضعیت ، شرایط و محل نگهداری دستگیر شدگان در اعتراضات کارگران شرکت میان آب و خانواده هایشان هیچ خبری در دست نیست.
  علیرغم گذشت نزدیک به ۱۰ روز از اعتراضات گسترده کارگران شرکت میان آب و خانواده هایشان که با یورش وحشیانه نیروهای سرکوبگر ولی فقیه مواجه گردید و منجر به دستگیری تعدادی از کارگران شد هنوز از شرایط و محل نگهداری دستگیرشدگان خبری در دست نیست. در این یورش وحشیانه تعدادی از کارگران و خانواده های آنها زخمی شدند . ازجمله این زخمی شدگان یک خانم  است که از ناحیه صورت مورد ضربات باتون نیروهای سرکوبگر قرار گرفت که منجر به زخمی شدن و خونریزی وی گردید و برای مدتی در درمانگاه هفت تپه بستری بود .
دو تن از دستگیر شدگان  از شورای روستایی میان آب و کارکنان شرکت کشت و صنعت هفت تپه می باشند و نزدیک به ۱۰ روز است که از وضعیت ، شرایط و محل دستگیری آنها هیچ خبری در دست نیست وآنها تا به حال از امکان داشتن ملاقات و  تماس تلفنی با خانواده هایشان محروم بوده اند.اسامی دستگیر شدگان به قرار زیر می باشد :علی تمیمی حدودا ۵۰ ساله و حیات احمدی ۴۰ساله هر دو متاهل می باشند.
سایر کارگران دستگیر شده به مرور آزاد شده اند و در طی مدت بازداشت مورد اذیت و آزار و تهدید مامورین وزارت اطلاعات قرار داشتند .
شرکت نیشکر میان آب از زیر مجموعه های شرکت کشت و صنعت هفت تپه است که در ۴۰ کیلومتری شهر شوش واقع شده و در حال حاضر در این شرکت بیش از ۱۰۰ کارگر کشت و آبیاری مشغول هستند . مدیر عامل شرکت فردی بنام پنبه زن، کارگران را بصورت قراردادی استخدام  و بعد از مدتی آنها را اخراج می کند. این فرد اخیرا اقدام به استخدام کارگران غیر بومی نموده است و کارگران بومی که سالیان بصورت قراردادی در این شرکت مشغول به کار بودند را اخراج کرده است .اکثر کارگران بومی این مناطق کشاورز هستند که از طریق کار در این شرکت امرار معاش می کنند.
    روستای میان آب از چندین روستا تشکیل شده است . مرکز این روستاها میان آب می باشد .

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ،ادامه بازداشت و بی خبری مطلق خانواده های بازداشت شدگان از وضعیت و شرایط عزیزانشان و اخراج کارگران بومی که در زمینهای اطراف محل سکونت خویش مشغول بکار هستند  که منجر به قطع امرار معاش آنها می شود را محکوم می کند و از خواسته های کارگران و اعتراضات به حق آنها حمایت کرده و اقدمات سرکوبگرانه نیروهای سرکوبگر ولی فقیه علیه کارگران که خواهان حقوق خویش هستند را محکوم می کند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۶ شهریور ماه   ۹۴برابر با۲۷ اوت ۲۰۱۵
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
سازمان جهانی کار
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل
www.hrdai.net
Tel.:0031620720193

طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » فقط با ذکر منبع آن مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: