۱۳۹۰ مرداد ۲۱, جمعه

تشدید یورشهای وحشیانه علیه زندانیان در ایام ماه رمضان


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" یورشهای مستمر گارد زندان به زندانیان بی دفاع بند 6 زندان گوهردشت کرج و مورد اذیت وآزار قرار دادن و تخریب حداقل وسایل شخصی آنها.
در طی روزهای گذشته و بخصوص از زمان شروع ماه رمضان، گارد زندان و پاسداربندها یورشهای وحشیانه و غیر انسانی خود را به سلولهای زندانیان عادی بند 6 زندان گوهردشت کرج تشدید کرده اند. گارد زندان و پاسدار بند ها هنگام یورش که گاها نیمه های شب صورت می گیرد زندانیان بی دفاع را مورد ضرب وشتم و اذیت وآزار قرار می دهند و وسایل شخصی آنها مانند مواد غذایی که از فروشگاه زندان خریداری کرده اند ،کارتهای تلفن که برای تماس با خانواده هایش دارند ، صنایع دستی که از طریق فروش آنها امرار معاش می کنند،گرفتن زیر اندازها و پرده هایی که از فروشگاه زندان با هزینه های زیادی خریداری کرده اند و موارد متعدد دیگر را یا تخریب می کنند و یا با خود می برند.
یورشها بدستور و زیر نظر محمد مردانی رئیس زندان و خادم معاون وی و فرجی نژاد رئیس اطلاعات زندان و شکنجه گر شناخته شده زندان گوهردشت کرج صورت می گیرد.افراد فوق الذکر مواد مخدر را نیز بصورت گسترده وارد زندان می کنند و در اختیار باندهای مافیایی زندان قرار می دهند تا به سایر زندانیان بفروشند و تا به حال از این بابت عایدات نجومی به جیب زده اند.
از طرفی دیگر زندانیان بیش از یک سال است که از داشتن ملاقاتهای حضوری با خانواده هایشان محروم هستند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،یورشهای وحشیانه به زندانیان که از قربانیان رژیم ولی فقیه هستند و مورد اذیت وآزار قرار دادن آنها را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات لازم برای پایان دادن به جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای در ایران است.
فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران
21 مرداد 1390 برابر با 12 اوت 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: