۱۳۹۰ اردیبهشت ۲, جمعه

انتقال نزدیگ به 40 نفر از دستگیر شدگان 25 بهمن به بند 350 زندان اوین

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" انتقال نزدیگ به 40 نفر از دستگیر شدگان 25 بهمن به بند 350 زندان اوین.
نزدیگ به 40 نفر از دستگیر شدگان اعتراضات گسترده مردم تهران در روز 25 بهمن 89 که در سلولهای انفرادی بندهای 209،2-الف سپاه و 240 در بازداشت بسر می بردند و در طی این مدت تحت شکنجه های جسمی و روحی بازجویان وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه پاسداران قرار داشتند، در طی چند روز گذشته به بند 350 زندان اوین منتقل شدند. بازداشت شدگان در طی این مدت تحت شکنجه های غیر انسانی و وحشیانۀ بازجویان وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه پاسداران قرار داشتند.
خانواده های بازداشت شدگان در طی این مدت از وضعیت و شرایط عزیزانشان بی خبر بودند. آنها همچنین از داشتن ملاقات با عزیزانشان محروم بودند. خانواده ها تنها از طریق تماس تلفنی بسیار کوتاه و کنترل شده که توسط بازجویان وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران و زیر آنها نظر صورت می گرفت می توانستند چند لحظه ای صدای گرفته و تحت فشار عزیزانشان را بشنوند.
در حال حاضر اکثر بازداشت شدگان در حالت بلاتکلیفی بسر می برند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، دستگیری ،شکنجه ،بی خبر گذاشتن خانواده ها از وضعیت عزیزانشان ،ادامه بازداشت و بلاتکلیفی آنها را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
2 اردیبهشت 1390 برابر با 22 آوریل 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگران ویژه شکنجه و بازداشتهای خودسرانه سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: