۱۳۹۰ اردیبهشت ۱۰, شنبه

بازاری زندانی 18 ماه تحت شکنجۀ روحی در بند مخوف 209 زندان اوین


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" بازاری زندانی محمد بنازاده امیرخیزی علیرغم محکومیت غیر قانونی و غیر انسانی 18 ماه است که در بند 209 شکنجه گاه وزارت اطلاعات زندانی است.
بازاری زندانی محمد بنازاده امیرخیزی 64 ساله علیرغم گذشت 18 ماه همچنان در بند 209 شکنجه گاه وزارت اطلاعات زندانی است.او در مهرماه 1389 در شعبۀ 15 دادگاه انقلاب با پرونده سازی دروغین و واهی وزارت اطلاعات توسط صلواتی معروف به قاضی مرگ به 5 سال زندان محکوم شد.اما با وجود محکومیت سنگین و غیر انسانی همچنان در بند مخوف 209 تحت فشارهای طاقت فرسا و شرایط قرون وسطایی بسر می برد.
سربازجوی وزارت اطلاعات با نام مستعار علوی که مسئولیت شکنجه و بازجویی او را به عهده دارد دائم او را تحت شکنجه های روحی خود دارد و وی را مورد اذیت و آزار قرار می دهد . سربازجوی وزارت اطلاعات در بند 209 معروف به علوی اجازه انتقال این بازاری زندانی به بند عمومی را نمی دهد.
در حال حاضر علاوه بر آقای محمد بنازاده امیرخیزی بازاری دیگری بنام جواد لاری که محکوم به اعدام است در بند 350 زندان اوین زندانی است.
لازم به یاد آوری است که او در 9 آذر 88 با یورش مامورین وزارت اطلاعات به محل کارش دستگیر و به بند 209 زندان اوین منتقل شد. او ماه ها در سلولهای انفرادی تحت شکنجه های جسمی و روحی بازجویان وزارت اطلاعات قرار داشت شکنجه ها به حدی شدید بود که در طی این مدت 17 کیلو کاهش وزن داشت.بازجویی و شکنجۀ او توسط سربازجویان وزارت اطلاعات با نام مستعار علوی صورت می گرفت یکی از دلایل دستگیری بازاری زندانی حضور بستکانش در قرار اشرف در عراق می باشد. پیش از این همسرش خانم شهلا زرین فر و 2 برادرش اصغر و حمید بنازاده پس از تحمل چند سال و پایان یافتن محکومیتشان آزاد شدند . در حال حاضر خواهر او خانم کبری بنازاده امیرخیزی در زندان گوهردشت کرج زندانی است و از ناراحتی حاد جسمی رنج می برد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،ادامۀ بازداشت و تحت شکنجۀ روحی قرار دادن این بازاری زندانی در بند مخوف 209 به مدت 18 ماه علیرغم محکومیت سنگین را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
10 اردیبهشت 1390 برابر با 30 آوریل 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: