۱۳۹۰ فروردین ۱۶, سه‌شنبه

زندانی سیاسی ارژنگ داودی بیش از 4 ماه از داشتن هرگونه تماسی با خانواده اش محروم می باشد


بنابه گزارشات رسیده به" فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" بیش از 4 ماه است که از وضعیت و شرایط زندانی سیاسی ارژنگ داودی هیچ خبری در دست نیست.
11 آذر 1389 آخرین باری است که زندانیان سیاسی ارژنگ داودی با خانواده اش ملاقات داشته است و از آن تاریخ تا به حال هیچگونه ملاقاتی باخانواده اش نداشته است. او همچنین از داشتن هرگونه تماس تلفنی با خانواده اش محروم می باشد.خانواده این زندانی سیاسی بیش از 4 ماه است که در بی خبری از وضعیت و شرایط عزیزشان بسر می برند.
همسر زندانی سیاسی ارژنگ داودی مدتی پیش، پس از قطع ملاقات و تلفنهای همسرش به ستاد پیگیری وزارت اطلاعات احضار شد و برای مدت طولانی مورد بازجویی و تهدید قرار گرفت و او را تهدید نمودند که در صورت اطلاع رسانی از بی خبری از وضعیت و شرایط همسرش با عواقب آن مواجه خواهد شد.بازجویان وزارت اطلاعات با تهدید و ارعاب سعی دارند جنایتها و اعمال غیر انسانی خود را پنهان نگه دارند.
زندانی سیاسی ارژنگ داودی همراه با ده ها زندانی سیاسی دیگر به سالن ایزوله شده 12 بند 4 زندان گوهردشت کرج منتقل شد و از زمان انتقال به این سالن تمامی ارتباطهای زندانیان سیاسی با خانواده هایشان قطع گردید که از جمله آنها تماسهای تلفنی و ملاقاتهای حضوری و برای تعدادی از زندانیان حتی ملاقاتهای کابینی قطع می باشد. از آن زمان تمامی حقوق اولیۀ زندانیان سیاسی سلب شده و محدودیتهای قرون وسطایی و طاقت فرسایی علیه زندانیان سیاسی اعمال می شود. زندانیان سیاسی از درمان محروم می باشند که این محرومیت ضدبشری هفتۀ گذشته منجر به مرگ بازاری زندانی محسن دگمه چی گردید.
سیاست ایجاد شرایط طاقت فرسا و قرون وسطایی علیه زندانیان سیاسی در زندانهای ایران توسط ولی فقیه علی خامنه ای گرفته می شود و از طریق صادق لاریجانی رئیس قوۀ قضاییه منصوب ولی فقیه ،وزارت اطلاعات و سازمان زندانها به اجرا گذاشته می شود علاوه بر موارد فوق امور زندان گوهردشت کرج در اختیار شورای عالی امنیت نظام قرار داده شده که شخصا توسط علی خامنه ای پیگیری می شود.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،بکار بردن شرایط طاقت فرسا و قرون وسطایی علیه زندانیان سیاسی بی دفاع بدستور ولی فقیه علی خامنه ای را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از دبیر کل، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد و سایر مراجع بین المللی می خواهد که پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای را به دادگاههای بین المللی ارجاع دهد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
16 فروردین 1390 برابر با 05 آپریل 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
دبیر کل سازمان ملل
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: