۱۳۹۰ فروردین ۲۹, دوشنبه

انتقال 35 نفر از هموطنان کرد به سلولهای انفرادی زندان گوهردشت کرج


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" 35 نفر از هموطنان کرد از زندان اوین به سلولهای انفرادی بند 1 زندان گوهدشت کرج منتقل شدند.
روز پنجشنبه 25 فروردین ماه 35 نفر از هموطنان کرد را از زندان اوین به سلولهای انفرادی سالن 2 بند 1 زندان گوهردشت منتقل کردند. هنوز هویت وعلت انتقال آنها به شکنجه گاه نامشخص است. در طی شب صدای ناله ها و فریادهای زندانیان شکنجه شده در سالنهای دیگر بند 1 بخوبی شنیده می شود و باعث ایجاد شرایط سخت روحی برای آنها شده است.
سلولهای انفرادی سالن 2 بند 1 زندان گوهردشت محل شکنجۀ زندانیان سیاسی و عادی می باشد . زندانیان بی دفاع در این بند تحت وحشیانه ترین شکنجه ها قرار می گیرند. شیوۀ شکنجه هایی که علیه زندانیان در این بند بکار برده می شود به قرار زیر می باشد ؛ابتدا به زندانی پابند ،دست بند و چشم بند می زنند سپس چند شکنجه گر حول او دایره می زنند ،پس از آن او را از هر طرف آماج ضربات باتون خود قرار می دهند. این ضربات برای مدت طولانی ادامه می یابد و گاها شدت ضربات بحدی شدید است که منجر به شکسته شدن باتون می گردد . ضربات باتون در اکثر مواقع منجر به شکسته شدن دست ،پا ،دندانها،،سر ، دنده ها ، زخمی و کبودی شدن زندانی می گردد. شکنجه گران همچنین شوکرهای برقی با ولتاژ زیاد علیه زندانی بکار می برند که در موارد متعدد منجر به سوختگی پوست زندانی می گردد. پاسداربندها از شکنجه های جنسی مانند ،تجاوز و استعمال باتون را بکار میگرند.آنها همچنین برای مدت طولانی مانع خواب زندانی می شوند،ایجاد محدودیت برای استفاده از سرویسهای بهداشتی و حمام،محدود کردن جیره غذایی زندانی تا حد گرسنگی شدید و موارد متعدد دیگر می باشد.
این شکنجه ها زیر نظر مردانی رئیس زندان گوهردشت کرج و توسط فرجی نژاد رئیس اطلاعات ،افسر پاسدار میرزا آقایی ، سلیمانی و مرادی صورت می گیرد. شکنجه های قرون وسطایی فرجی نژاد،افسر پاسدار میرزآقایی،سلیمانی و مرادی تا به حال منجر به قتل و معلولیت چندین زندانی شده است. این افراد با دست باز هر روز به جنایتهای قرون وسطایی خود در این زندان با ابعاد غیر قابل تصوری ادامه می دهند.
از طرفی دیگر مردانی رئیس جدید زندان گوهردشت کرج اقدام به تشدید شرایط قرون وسطایی زندان نموده است از جمله این اقدامات،خانواده ها را از حق تامین البسۀ عزیزان خود محروم کرده است و زندان هم که سالها است که از تامین لباس زندانیان خوداری می کند، امکاناتی مانند تلویزیون،یخچال ،زیر انداز و غیره که زندانیان عادی خود از فروشگاه زندان خریداری می کنند هنگام انتقال زندانی به نقطۀ دیگر حق بردن وسائل شخصی خود را ندارند، ملاقات حضوری به زندانیانی تعلق می گیرد که در نماز جماعت شرکت کنند، کاهش کیفیت و کمیت غذای زندانیان باعث شده است که زندانیان قادر به صرف آن نباشند و در اکثر مواقع از گرفتن غذا امتناع نمایند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، انتقال زندانیان سیاسی به شکنجه گاه زندان گوهردشت کرج برای تحت شکنجۀجسمی قرار دادن آنها را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگر ویژه شکنجه سازمان ملل متحد و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
29 فروردین 1390 برابر با 18 آوریل 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: