۱۳۹۳ شهریور ۹, یکشنبه

اعتصاب غذای ۳ زندانی در اعتراض به شرایط غیر انسانی در زندان گوهردشت کرج


بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» از روز گذشته  ۳ زندانی در سالن ۱۲ بند ۳ زندان گوهردشت کرج در اعتراض به رفتارهای غیر انسانی و فشارهای طاقت فرسا دست به اعتصاب غذا زدند.
روز شنبه ۸ شهریور ماه بحرینی رئیس اطلاعات زندان گوهردشت کرج قصد داشت با فریب ، زندانیان خالد حردانی، فرهنگ و شهرام پورمنصوری   را به زیر هشت منتقل  و از آنجا آنها رابه نقطه نامعلومی انتقال دهند. ولی این ۳ زندانی از قصد پلید بحرینی آگاه شدند و از رفتن به زیر هشت خوداری نمودند.همزمان سایر زندانیان سیاسی این بند  از آنها حمایت کردند و مانع از انتقال آنها شدند.
به دنبال  قصد پلید و غیر انسانی انتقال این ۳ زندانی به نقطه ای نامعلوم ، زندانیان خالد حردانی که به حبس ابد محکوم می باشد و فرهنگ و شهرام پورمنصوری اقدام به اعتصاب غذا نمودند و در دومین روز اعتصاب غذای خود بسر می برند.

خواسته های زندانیان فوق برای پایان دادن به اعتصاب غذا به قرار زیر می باشد:
۱ـ لغو تصمیم انتقال   به نقطه نامعلوم به منظور تحت فشار قرار دادن آنها
۲ـ رسیدگی پزشکی به وضعیت و شرایط وخیم جسمی آنها
۳ـ- پایان دادن به رفتار و اعمال غیر انسانی در سالن ۱۲ بند ۴ زندان گوهردشت کرج
زندانی خالد حردانی از بیماری حاد گوارشی رنج می برد و مدتها است که بازجویان وزارت اطلاعات مانع درمان وی هستند و روز به روز وضعیت جسمی او حادتر می شود.اکنون بازجویان وزارت اطلاعات به جای رسیدگی به وضعیت و شرایط جسمی او ، قصد دارند وی را به نقطه ای نامعلوم منتقل کنند تا تحت فشارهای غیر انسانی قرار دهند.
لازم به یاد آوری است  بحرینی پیش از این از شکنجه گران و جنایتکاران علیه بشریت در زندان ارومیه بود که در قتل چندین زندانی نقش مستقیم داشته و بطور سیستاماتیک زندانیان سیاسی  و عادی زندان مرکزی ارومیه را مورد شکنجه های وحشیانه قرار می داد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، قصد انتقال این زندانیان به نقطه نامعلوم  به منظور تحت فشارهای غیر انسانی قرار دادن آنها را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر برای پایان دادن به اعدام و شکنجه در زندانها خواهان ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۹ شهریورماه۱۳۹۳ برابر با۳۱ اوت ۲۰۱۴
 گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین المللwww.hrdai.net
Tel.:0031620720193

   


 طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات« فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» فقط با ذکر منبع آن مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: