۱۳۹۳ مرداد ۱۲, یکشنبه

اعتراضات گسترده زندانیان هموطن اهل سنت نسبت به توهین به عقاید آنها توسط آخوندهای اعزامی


بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» اعتراضات گسترده زندانیان اهل سنت در بندهای مختلف زندان مرکزی زاهدان نسبت به توهین به اعتقادات اهل سنت توسط آخوندهای اعزامی از قم به زندان مرکزی زاهدان .
روز دوشنبه ۶ مرداد ماه  ۳ آخوند که از قم به زندان مرکزی  زاهدان اعزام شده بودند زندانیان بند ۴  را جمع کرده و شروع به سخنرانی نمودند . یکی از آخوندها که امینی نام داشت در طی سخنرانی خود  به عقاید اهل سنت توهین  نمود . این مسئله باعث برانگیختن اعتراضات گسترده زندانیان اهل سنت شد این اعتراضات بحدی شدید بود که زندانبانان ۳ آخوند نامبرده فوق را وحشت زده از بند  خارج نمودند  و جلسه سخنرانی این ۳ آخوند به هم ریخت.
 از طرفی دیگر زندانبانان ولی فقیه روز سه شنبه ۷ مرداد ماه  به زندانیان اهل سنت در بند ۱ «بند جوانان»  اجازه برگزاری نماز عید فطر را ندادند. زندانیان نسبت  به  این مسئله دست به اعتراض زدند و خواستار برگزاری نماز عید فطر شدند. اما وقتی که با ممانعت زندانبانان مواجه شدند اقدام به فراری دادن پاسداربند ها نمودند و بند را برای مدتی به کنترل خود در آوردند.زندانبانان ولی فقیه برای تحت فشار قرار دادن زندانیان اقدام به قطع ارتباطات تلفنی  و منع تردد در درون بند نمودند.
همزمان روز سه شنبه ۷ مرداد ماه محمد مرزیه دادستان زاهدان  از جنایتکاران علیه بشریت و سرکوبگران هموطنان بلوچ همراه با آخوند سلیمانی نماینده آخوند علی خامنه ای جلسه ای را در زندان مرکزی زاهدان برگزار نمودند  و با تهدید و فریب تعدادی از زندانیان عادی را به این جلسه بردند . آخوند سلیمانی و جنایتکار علیه بشریت محمد مرزیه  در طی سخنرانی خودشان  به تهدید و توهین  زندانیان پرداختند و بر اعدام بیشتر در زندان تاکید کردند.
لازم به یاد آوری است که هیچکدام از زندانیان سیاسی بلوچ در این مراسم دولتی شرکت نکرده و آن را تحریم نمودند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی درایران، توهین و تهدید  به عقاید هموطنان اهل سنت توسط آخوندهای اعزامی و ممانعت از برگزاری مراسم مذهبی آنها را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی برای پایان دادن به جنایت علیه بشریت  در ایران خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت  آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۱۲ مرداد ۹۳ برابر با ۳ اوت  ۲۰۱۴

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه ادیان و مذاهب سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل

www.hrdai.net

Tel.:0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: