۱۳۹۲ اسفند ۵, دوشنبه

وخامت وضعیت جسمی زندانی سیاسی دهه ۶۰ و انتقال وی به بیمارستان


بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران »  وضعیت جسمی زندانی سیاسی دهه ۶۰ آقای اسدالله هادی روبه وخامت گذاشت و علیرغم  توصیه پزشکان که وی با خطر جدی سکته مواجه است اما بعد از ساعتها تعلل به بیمارستان قلب تهران منتقل گردید.
روز یکشنبه ۴ اسفند ماه وضعیت جسمی زندانی سیاسی اسدالله هادی که در بند ۳۵۰ زندان اوین محبوس می باشد به وخامت گرایید و به حدی شدید بود و خطر مرگ او را تهدید می کرد که  ابتدا او را به بیمارستان قلب تهران منتقل کردند ولی علیرغم تاکید پزشکان متخصص قلب مبنی بر بستری شدن در سی سی یو ولی   زندانبانان به توصیه های پزشک توجه نکردند و با همان حالت به بند ۳۵۰ اوین بازگرداند.اما هنگامی که متوجه وخامت حال ایشان و در آستانه سکته قرار گرفتند وی شدند  او را به بیمارستان قلب تهران منتقل کردند که پزشکان بلافاصله وی را به بخش سی، سی ، یو منتقل نمودند .
 او درحال حاضر در شرایط بسیار حاد جسمی بسر می برد و در بیمارستان قلب تهران بستری است. یکی از شیوه های ضدبشری بازجویان وزارت اطلاعات  زندانی سیاسی را در حالت عدم درمان نگهداری می کنند تا اینکه به حالت غیر قابل برگشت برسد سپس او را به بیمارستان منتقل می کنند تا عواقب بعدی آن دامنگیر آنها نشود.
زندانی سیاسی اسدالله هادی ابتدا در سال ۸۸ دستگیر  و با وثیقه  سنگین بطور موقت از زندان آزاد شد ولی بعد از مدتی دردادگاه های که قاضی آنها توسط وزارت اطلاعات تعیین می شود مورد محاکمه قرار گرفت و به ۴ سال زندان محکوم شد او به دلیل هواداری از سازمان مجاهدین خلق ایران محکوم به زندان شده است.
زندانیان سیاسی اسدالله هادی از زندانیان سیاسی دهه ۶۰ می باشد و بیش از ۷ سال در زندان بود و از بازماندگان و شاهدان قتل عام سال ۶۷ می باشد. 
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، عدم درمان و  زندانیان سیاسی تا رسیدن به نقطه غیر قابل برگشت  توسط بازجویان وزارت اطلاعات  را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجا ع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی به دادگاه کیفری بین المللی است

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۵ اسفند  ۹۲ برابر با ۲۴ فوریه  ۲۰۱۴


گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل

www.hrdai.net

Tel.:0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: