۱۳۹۱ آبان ۲۵, پنجشنبه

تبعید زندانی سیاسی ارژنگ داودی پس از ۱۳۴ روز شرایط وحشتناک به زندان مرکزی بندر عباسبنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » زندانی سیاسی ارژنگ داودی پس از ۱۳۴ روز شکنجه های جسمی و روحی  در سلولهای انفرادی بدون داشتن حق ملاقات ، تماس تلفنی با خانواده اش و حتی محروم بودن از دیدن  نور خورشید به زندان بندر عباس تبعید نگردید.

روز شنبه ۲۰ آبان ماه زندانی سیاسی ارژنگ داودی پس از ۱۳۴ روز در سلولهای انفرادی بندهای ۲۰۹ و ۲۴۰ تحت شکنجه های وحشیانه جسمی و روحی بازجویان ولی فقیه آخوندعلی خامنه ای قرار داشت  که در اثر این شکنجه ها ۲ عدد از دندانهای جلوی وی شکسته شد و سر ، صورت، لبها و سایر نقاط بدن وی دچار زخمی های عمیقی گردید.بازجویان ولی فقیه به مدت ۵۸ روز مانع استحمام وی شده بودند .او  در طی این مدت حتی از دیدن نور خورشید محروم بود.بازجویان ولی فقیه در روزهای اولیه انتقال به سلولهای انفرادی او را در سلولی قرار داده بودند که فاقد سرویس بهداشتی بود و برای تحت فشار قرار دادن وی برای مدت طولانی  مانع استفاده از سرویسهای بهداشتی وی می شدند.

زندانی سیاسی ارژنگ داودی در اعتراض  به شکنجه های طاقت فرسا و غیر انسانی و ایزوله کردن کامل وی در سلولها انفرادی اقدام به ۶۷ روز اعتصاب غذا نمود. شکنجه های غیر انسانی و رفتارهای وحشیانه باعث گردید که وی در شصت و هفتمین روز اعتصاب غذای خود به کما فرو رود و بازجویان وزارت اطلاعات وحشت زده او را به بیمارستان قمر بنی هاشم منتقل کردند و به مدت ۳ روز در آنجا بستری بود.علیرغم وضعیت حاد جسمی وی، شکنجه گران  وزارت اطلاعات ولی فقیه او را مجددا به سلولهای انفرادی منتقل کردند.
بازجویانی که زندانی سیاسی  ارژنگ داودی را مورد شکنجه های وحشیانه قرار دادند به نام های مستعار علوی و حسنی می باشند.این ۲ جنایتکار علیه بشریت در طی این مدت ُ شکنجه زندانی ارژنگ  داودی را به عهده داشتند.
زندانی سیاسی ارژنگ داودی روز شنبه ۱۳ آبان ماه  به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب منتقل شد و توسط صلواتی معروف به قاضی مرگ او را بر مبنای اتهام محاربه محاکمه نمود ولی تا این لحظه حکمی علیه وی صادر نکرده است.
معلم زندانی ارژنگ داودی روز شنبه ۲۰ آبان ماه بدون اینکه به او اجازه بردن وسایل شخصی اش داده شود و با دمپایی به زندان مرکزی بندر عباس منتقل کردند.او ابتدا  به سلولها انفرادی اداره اطلاعات بتدر عباس منتقل شد سپس به قرنطینه زندان مرکزی بندر عباس منتقل شد
زندانی سیاسی ارژنگ داودی روز پنجشنبه ۲۵ آبان ماه به بند ۲ زندان مرکزی بندرعباس منتقل گردید. این زندان دارای شرایط سخت و قرون وسطایی است.
ولی فقیه آخوند علی خامنه ای سیاست شکنجه های قرون وسطایی و شرایط غیر انسانی را علیه  زندانیان سیاسی تعیین می کند این سیاست توسط آخوند مصلحی وزیر منصوب وی در وزارت اطلاعات به اجرا گذاشته می شود.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، قرار دادن زندانی سیاسی ارژنگ داودی در سلولها انفرادی به مدت ۱۳۴ روز ،شکنجه های وحشیانه وی و ایجاد شرایط قرون وسطایی علیه او را محکوم می کند و از دبیر کل ،کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد برای پایان دادن به جنایت علیه بشریت خواستار احاله پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به مقامات قضایی بین المللی است.  
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۶ مهر ۱۳۹۱ برابر با ۱۶ اکتبر ۲۰۱۲
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
دبیر کل ملل متحد آقای بان کی مون
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل


www.hrdai.net
Tel.:0031620720193
  

هیچ نظری موجود نیست: