۱۳۹۰ آبان ۱۱, چهارشنبه

انتقال تمامی زندانیان سیاسی و مذهبی کرد به سلولهای انفرادی بند 1 زندان گوهردشت کرج


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"زندانیان سیاسی و مذهبی کرد پس از یورش گارد زندان و ضرب و شتم وحشیانه به سلولهای انفرادی بند 1 زندان گوهردشت کرج منتقل شدند.
فرجی نژاد رئیس اطلاعات زندان و خضرعی رئیس بند 6 زندان گوهردشت کرج شخصا در بند 6 حاضر شدند و به باند مافیایی زندان دستور دادند که به زندانیان سیاسی و مذهبی کرد حمله ور شوند. فرجی نژاد از سایر زندانیان عادی با تهدید و تطمیع می خواست که به زندانیان سیاسی و مذهبی کرد حمله ور شوند. او به آنها می گفت :"شما حمله کنید و مسئولیتش با من " فرجی نژاد برخلاف گذشته که سعی داشت پشت پرده حملات باند مافیایی باشد اما اینبار علنی و آشکار در معرض دید سایر زندانیان حمله به زندانیان سیاسی و مذهبی کرد را تشویق می کرد. زندانیان عادی از شرکت در یورش به زندانیان سیاسی و مذهبی کرد خوداری کردند و فقط باند مافیایی در حمله به آنها شرکت داشتند.
در این حمله تعدادی از زندانیان سیاسی و مذهبی کرد زخمی شدند و پس از آن گارد زندان به زندانیان سیاسی کرد یورش برد آنها را مورد ضرب و شتم قرار داد و به سلولها انفرادی منتقل کرد.
لازم به یادآوری است که فرجی نژاد رئیس اطلاعات زندان در تاریخ 27 مهر ماه زندانیان سیاسی و مذهبی کرد را تهدید کرده بود که در صورت ادامه اعتراض نسبت به شرایط غیر انسانی و توهین به اعتقادات مذهبی دستور خواهد داد که باندهای مافیایی بند به آنها حمله ور شوند و آنها را به قتل برسانند.
برنامه ریزی حملات خونین علیه زندانیان سیاسی توسط بازجویان وزارت اطلاعات صورت می گیرد و برای اجرا در اختیار مردانی رئیس زندان ،معاون وی خادم و فرجی نژاد رئیس اطلاعت زندان قرار داده می شود.
اسامی زندانیان سیاسی و مذهبی هموطن کرد و بلوچ در بند 6 زندان گوهردشت کرج که به سلولهای انفرادی منتقل شده اند به قرار زیر می باشد:انور خضری،هادی امینی،رمضان سعید،کامران شیخه، جعفر غفوری ،مسعود رسولی ،حجار علیزاده، عبدالرحمان کنام،جلال فرخی،حمزه ریگی، حسام محمدی، ستار امینی، کاوه نبوی،ابراهیم سیدی،فواد رضا زاده ، پرویز عثمانی،ستار غفوری،جهانگیر سهرابی،عبدالرحمان والی علی،کریتار والی علی و ناصر شیخی می باشند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ،ضرب وشتم و انتقال زندانیان سیاسی و مذهبی کرد به سلولها انفرادی، و سایر شیوه های اذیت وآزار در زندان گوهردشت کرج را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
11 آبان 1390 برابر با 2 نوامبر 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: