۱۳۸۸ مهر ۶, دوشنبه

شیوه های ریاکارانه و غیر انسانی ماموران ولی فقیه برای انتقام گرفتن از فعالین دانشجوئی

بنابه گزارشات رسیده جواد علیخانی فعال دانشجویی رشتۀ دکترای دامپزشکی دانشگاه چمران اهواز با بهانه های واهی قصد دارند که از گرفتن پایان نامه دکتری او جلوگیری نمایند.
جواد عليخاني فعال دانشجویی رشتۀ دکترای دامپزشكي دانشگاه اهواز كه در پايان دوران تحصيلات خود م می باشد براي گرفتن مدرك دکترا بايد امتحان جامع را پاس كند. دانشگاه يك بار در بهمن ماه سال 87 از او امتحان جامع را گرفت اما استاد مربوطه او را به عنوان مردود علمي معرفي كرد.در مهرماه مجددا امتحان جامع از وي گرفته شد در حالي كه امتحان را به خوبي داده اما بار ديگر استاد مربوطه وي را مردود علمي معرفي كرد.آقای علیخانی به مردودیت علمی و نمره خود اعتراض كرده و از استاد خواسته كه برگه امتحاني را به او نشان دهد چرا كه اين حق دانشجواست كه نسبت به نمره خود اعتراض كند و استاد بايد به اين اعتراض احترام بگذارد و برگه را بار ديگر در حضور دانشجو تصحيح كند.اما استاد به او مي گويد برگه كاملا محرمانه است و به هيچ عنوان به شما نشان داده نمي شود.
به معاون آموزشي دانشگاه شكايت مي كند كه معاون دانشگاه كه در جريان پرونده جواد بوده و او را به خوبي مي شناسد به او مي گويد مگر تو دانشجوي اين دانشكده اي من تو را نمي شناسم جواد عليخاني براي گرفتن مدرك دامپزشكي خود تنها مي تواند يك بار ديگرامتحان جامع را بدهد در صورتي كه براي بار سوم استاد وي را مردود اعلام كند وي عملا بعد از سالها تلاش بدون گرفتن مدرک دکترا از دانشگاه اخراج مي شود.
لازم به یادآوری است جواد علیخانی روز 28 مهر 1386 توسط مامورین وزارت اطلاعات در اهواز بخاطر فعالیتهای دانشجوئی دستگیر و به سلولهای انفرادی یکی از بازداشتگاههای مخفی منتقل شد او بیش از 45 روز را در سلولهای انفرادی بسر برد و پس از 11 ماه تحمل زندان و شرایط غیر انسانی با وثیقه 50 میلیون تومانی آزاد شد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،شیوه فریبکارانه و غیر انسانی ماموران ولی فقیه که از طریق مردودیت دروغین علمی سعی در انتقام گیری از فعالین دانشجوئی هستند را محکوم می کند و از سندیکای دانشجوئی جهان و سایر سازمان حقوق بشری خواستار اقدامات موثر برای پایان دادن به سرکوب دانشجویان در ایران است.
فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران
06 مهر 1388 برابر با 28 سبتامبر 2009
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
سازمان دیدبان حقوق بشرhttp://pejvakzendanyan.blogfa.com
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.: 0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: